PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 460
ocen
7,3 10 1 86460
5,0 28
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Co oni zrobili ze Skazą? Jeden z najlepszych antagonistów, a został przedstawiony jak nieszczęśliwy Romeo. A główna piosenka? Porażka! Skaza był inteligentny i hieny czuły przed nim respekt. Kochał władze dla samej władzy. W nowej wersji hieny są mądrzejsze od niego... aż źle się to ogląda.

Moja ulubiona piosenka, a sens został całkowicie wypaczony. I po co te polityczne wstawki-dobra zmiana???

Niestety, dla mnie to, że tak zmienili aspiracje i charakter Skazy, zepsuło cały film.

ocenił(a) film na 8
Izmaragd

Moim zdaniem, Skaza jest tu ciekawszą postacią, gdyż nie jest przerysowanym czarnym charakterem, tylko, można by powiedzieć, ofiarą? Ofiarą monarchii, jednak na własne życzenie. Jest tu powiedziane, ze Skaza wyzwał brata na pojedynek o władzę i przegrał, ale nie został przepędzony ze stada, do tego, Sarabi ponoć coś do niego czuła ale wybrała Mufasę ( Silniejszego? Zwyciężcę? Skaza przypomina mi tu trochę Snape'a z Harrego Pottera ). Wzgardzony brat przelał całą swoją nienawiść na Simbę ale gdy gówniarz powiedział mu, że jak dorośnie to zostanie królem i będzie nim rządził a On będzie musiał go słuchać, to już przelało czarę goryczy ;)
Fakt, że Hieny nie są w końcu półgłówkami zaliczam na duży plus filmu.

lelen_lis

Hieny i ich brak więzi ze Skazą jest wielkim plusem filmu. Masz rację. Dopiero po akcji na cmentarzysku ich relacja się rozpoczyna. Podoba mi się postać Shenzi, która godzi się na obietnicę Skazy, jednocześnie mu nie ufając i jasno stawiając sprawę, że jak on zawiedzie to ona jako liderka zadba o to, by zasłużył na jedyny, słuszny wyrok.

Izmaragd - uważam, że nowe hieny biją na głowę te animowane, bez jakichkolwiek osobowości i wiejących głupotą na odległość.

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Wydaje mi się, że ich współpraca zaczęła się przed atakiem na Simbę i Nalę, wszak Skaza mówił do Hien, że wystawił im smarkaczy a one nie potrafiły skorzystać z okazji i dopiero po tej porażce wpadł na pomysł, żeby zabić Mufasę. Podoba mi się to, że Skaza nie jest tu motywowany tylko władzą ale w odniesieniu do Hien, chodzi mu o zakaz polowań na Lwiej Ziemi - oczywiście, jest to tylko pod publiczkę ale fajnie, ze jest.

lelen_lis

Rzeczywiście, mój błąd. Zmyliła mnie scena gdzie hieny, mylą go z Mufasą. :) Tak, ten fakt jest przydatny, zważywszy, że (w animacji z 1994 roku) Shenzi i jej brygada nie wiadomo po co są przy Skazie, który im nic nie daje, a zakaz przebywania na Lwiej Ziemi i tak panuje. Tutaj wszystko układa się w jedną całość.

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

W animacji Skaza przynosi im jakiś ochłap po swoich łowach.

lelen_lis

Co nie zmienia faktu, że wątpliwością jest aby słaby i stary Skaza był w stanie zaspokoić swój głód i ogromnej ilości hien. :) Z jednej strony go wyśmiewają, z drugiej bezczynnie tracą czas na spełnienie jego obietnic. Nie zmienia się ich podejście nawet za jego rządów, a ich "oddanie" idzie na marne, skoro wiedząc jaki jest Skaza wobec innych lwów, w finale historii, rzucają mu się do gardła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones