PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30965}

Król Stefan

Istvan, A Kiraly
7,2 48
ocen
7,2 10 1 48
Król Stefan
powrót do forum filmu Król Stefan

Święty Stefan, pierwszy król (koronacja w roku 1000) i patron Węgier, jest postacią kultową. Stał się bohaterem rock-opery, którą w 1983 roku wystawiono na Wzgórzu Królewskim w Budapeszcie. Było to wielkie widowisko, w którym udział wzięła czołówka węgierskich piosenkarzy rockowych, 40 znanych aktorów, 400 tancerzy i pieśniarzy ludowych. Spektakl wyreżyserował Gabor Koltay. W pierwszym roku wyświetlania "Króla..." obejrzał milion widzów, czyli co dziesiąty Węgier!. Niedawno mieliśmy przyjemność obejrzeć to widowisko, ten film dzięki uprzejmości telewizji publicznej.

ocenił(a) film na 10
monaco

Oj, przegapiłem emisję w TVP, dopiero od Ciebie dowiedziałem się, że takowa była! Zdobyłem ten film (właść. sfilmowany spektakl) w wersji oryginalnej, z której rzecz jasna nic nie rozumiem. Na szczęście jest libretto na Wikipedii. Soundtrack rewelacyjny, słucham bardzo często. Szkoda, że czasy popularności rock-oper już minęły, przydałoby się coś podobnego o którymś z polskich królów. Póki co mamy nadęte oratoria Rubika...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones