PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536242}

Król rozrywki

The Greatest Showman
7,6 61 151
ocen
7,6 10 1 61151
6,1 17
ocen krytyków
Król rozrywki
powrót do forum filmu Król rozrywki

Król Rozrywki bardzo mi się podobał. Fabuła była dość prosta ale nie nudziła a zakończenie było satysfakcjonujące. Obsada również była świetna. Piosenki z filmu jak Never Enough wpadają w ucho i trudno ich nie podśpiewywać sobie podczas codziennych czynności. Mimo to mam pewien problem z wczuciem się w ten film. Akcja filmu to jakaś połowa XIX wieku a piosenki i tańce są współczesne. Mamy tu do czynienia z popowymi piosenkami, które brzmieniowo są dopasowane do czasów dzisiejszych a i wokale również mają w sobie dużo "runów", "riffów" i akrobacji niczym w piosenkach Ariany Grande. Co do tańców to widziałem tam na pewno nawiązania do dzisiejszych hip-hopowych ruchów. Mocno mi się to gryzło z ubiorem, fryzurami i wyglądem ulic sprzed ponad 100 lat. Nie wiem, czy to powszechna rzecz w musicalach ale mnie to kompletnie wybija z klimatu, gdy film się dzieje w tak odległych czasach a bohaterowie śpiewają jak współczesne gwiazdy popu. Ktoś ma podobne odczucia?

ocenił(a) film na 10
Nekros97

Mnie to akurat się podobało, takie połączenie dawniejszych czasów z współczesną muzyką, ale rozumiem, że można mieć inne zdanie. W ogóle to te piosenki są fantastyczne. Czasem nie mogłam przestać ich słuchać. Oceniłam kiedyś film na 9, ale za taki wspaniały soundtrack być może dam 10-tkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones