PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627295}

Król wikingów

Vikingdom
3,4 1 655
ocen
3,4 10 1 1655
Król wikingów
powrót do forum filmu Król wikingów

To rzadkie zjawisko...

ocenił(a) film na 2

by wszystkie elementy filmu były równie żenujące. Trudno znaleźć taki drugi. Słowem zadatek na film kultowy. Dosłownie wszystko jest do bani. To taki przerośnięty teledysk melody-metalowej formacji, do tego bardzo kiepskiej. Mamy do czynienia z tym samym typem gotyckiego kiczu. I do tego wszystko zagrane śmiertelnie poważnie. Trzeba przyznać że autorzy informują o tym od samego początku. Już napisy 3D jak z peceta i senni faceci oparci o kije (co niby są nabici na pale) wskazują czego się spodziewać. Do tego potwornie cyfrowa karykatura 300 i Spartacusa, beznadziejne kostiumy, tępa gra aktorów, efekty specjalne jak z telewizyjnych filmów z lat 90-ych i jak wspomniałem, słabiutka muzyka. Dzięki swoistej pokraczności ogląda się to całkiem dobrze. Jak filmy Eda Wooda. Niezła zabawa tkwi w odnajdowaniu źródeł, które karykaturalnie próbowali przerżnąć „twórcy”. „Próbowali” to słowo klucz do calego filmu :) To bardziej przypomina szkolną inscenizację bitwy pod Grunwaldem w niedopasowanych kostiumach, niż film :)

ocenił(a) film na 2
Woooo

Mam dużą tolerancje dla filmów klasy B o ile są zabawne ale ten film był tragiczny pod każdym względem. Z trudem obejrzałem go do końca.

SkullKid_

Ja niestety nie dałem rady, po 20 minutach film wylądował w koszu. Kiedyś podejmę wyzwanie ponownie :D

ocenił(a) film na 2
OczkOoPL

Robiłem sobie przerwy co 30 minut na kawę, obiad i małymi kroczkami obejrzałem do końca.

ocenił(a) film na 6
SkullKid_

udało mi się bez przerw, ale peruki i makijaże - nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać (Bóg Frej i jego siostra Freja, czerwonowłosy Thor i jego plastikowy młot ;-))

ocenił(a) film na 2
L_A_Woman007

To gratuluje wytrwałości:)

ocenił(a) film na 6
SkullKid_

oglądałam przed snem, zamykając już niemal oczy ;-))

ocenił(a) film na 2
L_A_Woman007

Hehe, ruda czupryna Thora nie pozwoliła ci usnąć:)

ocenił(a) film na 6
SkullKid_

nie, bo zastanawiałam się czym pofarbować włosy, żeby uzyskać taki rezultat. Plus opaska do włosów Freja :)

ocenił(a) film na 2
L_A_Woman007

Podejrzewam, że rudę peruki były w przecenie:)

ocenił(a) film na 1
L_A_Woman007

hheeee te peruczki, ale mnie rozbawiły!!

ocenił(a) film na 2
L_A_Woman007

ja przewinąłem na szybkim podglądzie. Dla mnie mistrzostwem świata jest "kolejkowy styl grania" tego Prucella czy jak mu tam. Stoi przed kamerą, jakby stał w ogonku po karpia i wypowiada swoje kwestie, jakby go ktoś szturchnął albo się ocknął na chwilę. Reszta ekipy próbuje równać w dół, ale chyba nikomu się to nie udaje.

Żenada. Film z rodzaju tych, które wzbudzają egzystencjalne pytania: jak ktoś może wierzyć, że warto wyłożyć pieniądze na zrobienie takiego badziewia? Czy ludzie, dysponujący milionami dolarów mają naprawdę tak mało rozumu? Jak się podejmuje tak monstrualnie błędne decyzje?

ocenił(a) film na 3
OczkOoPL

Ja za pierwszym razem poległem po chyba 10. Chyba rok później oglądłem od połowy do końca mniej więcej i było bardziej znośnie niż początek.

ocenił(a) film na 4
Woooo

Znakomite kino na wieczór przy browarze z kumplami.

ocenił(a) film na 2
Arnaud_Amaury

Znam lepsze. Ale da się.

ocenił(a) film na 3
Arnaud_Amaury

A ja głupi zabierałem się do tego filmu na trzeźwo...

ocenił(a) film na 3
Woooo

Najgorsze to były efekty specjalne oraz choreografia walk.

Woooo

Twoja recenzja, tak ujęła me serce, że aż muszę zerknąć na to "dzieło" :-)
Ciekawe czy jest gorszy od "The Legend of Hercules", bo w mojej opinii, to jedna z największych kup kinematografii.

ocenił(a) film na 2
lamia55

Znacznie gorszy, bo nie ma nawet ładnych zbroi :)

ocenił(a) film na 3
Woooo

W Legendzie było przynajmniej na czym oko zawiesić. Gaia Weiss. Duuużo fajniejsza od tej dziewoi z pejczem z Vikingdom. Szkoda że było Gai tak mało w Wikingach :P

ocenił(a) film na 2
Woooo

Charakteryzacja rządzi. Momentami wyglądało to jak bal transwestytów. Doprawdy przezabawne :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones