PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108083}

Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven
7,2 174 162
oceny
7,2 10 1 174162
6,3 19
ocen krytyków
Królestwo niebieskie
powrót do forum filmu Królestwo niebieskie

Obejrzałem ponownie po kilku latach i moja ocena tego filmu zdecydowanie wzrosła. W porównaniu do dziesiątek współczesnych produkcji wspomaganych komputerowo ten film jawi się jako wiarygodny i monumentalny - staje się prawie klasykiem! Piękny panteon postaci i gry aktorów. Prosty, szlachetny Balian, dramatyczny Baldwin i Godfryd, nikczemny Renald, totumfacki Gwidon. Piękna rola Evy Green - smutna, romantyczna, wdzięczna. Charyzmatyczna postać Saladyna! Świetna pozbawiona nadziei postać Tyberiasza (Irons). No a w tle legendarna historia - wyprawy krzyżowe, Jerozolima i mistyczna Arabia. Ten film to udana podróż w czasie..

ocenił(a) film na 8
Gregory_deVar

No właśnie, historia to tylko "tło" filmu, czyli zamiast historycznego mamy przygodowo-rozrywkowy. Wiele faktów złagodzonych lub zupełnie przekręconych i za to -1. Mimo tego mankamentu to niezwykły film i świetnie się ogląda (oczywiście pełną wersję, a nie pociętą przez producentów bo się amerykańska młodzież nudzi).

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Film oglądałem, nie wiem w jakiej wersji. Obejrzę ponownie w reżyserskiej... Oceniłem ten film na 10, ze względu na kwintesencję przekazu jaki odebrałem. Jedynka w moim życiu, może i subiektywna opinia... ktoś woli Mortal Combat, ktoś Poranek Szakala... ja tam swoje wiem dla siebie..

ocenił(a) film na 10
grzesiu2017

Miało być Poranek Kojta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones