PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592905}

Królewna Śnieżka

Mirror Mirror
6,2 69 822
oceny
6,2 10 1 69822
5,5 12
ocen krytyków
Królewna Śnieżka
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka

dziekuje polshitowi za zobaczenie zdubbingoanej juli roberts

ocenił(a) film na 8
greg_vvv

mam nadzieje że to ironiczna wypowiedź ^^
Lektor byłby już lepszy, ale dubbing... i to tego tak fatalnie dobrane głosy...i zero okazywanych emocji i błędy w tłumaczeniu...

ocenił(a) film na 6
crist333

rzeczywiście, lektor przetłumaczyłby lepiej.

ocenił(a) film na 8
minadra

Wyjąłeś słowo z kontekstu. Czy przy stwierdzeniu "błędy w tłumaczeniu" jest wspomniane coś o lektorze? (tak lub nie)
Przy tego typu filmach (plus Avengers, Eragorn itp.) dubbing powinien być karany śmiercią. Dubbingować to oni mogą bajki dla dzieci to lat max.8 a nie za filmy wszelkiej maści się brać.
Jak już się bawią w dubbing to niech to robią raz a porządnie. Między oryginalnymi głosami a tym co zaprezentował Polsat jest przepaść jak niebo i ziemia.

ocenił(a) film na 6
crist333

Okropny był ten dubbing. Nie znoszę dubbingowanych filmów, ale tutaj był źle dobrany. Przy wypowiedzieć wiecznie szepczącej Śnieżki czasem nie wyrabiałam i musiałam zmienić kanał. Kto podkładał za nią głos?! Jeśli emitują film po 20 to dlaczego z dubbingiem??? Dubbingowane powinny być TYLKO bajki. Dla mnie Królewna Śnieżka będzie jednym z argumentów jak dubbing zniszczył film :/

gemma_92

dubbingowało polskie antytalencie, czyli Żmuda-Trzebiatowska....

sweet_nothing

Przez to miałam ochotę wyłączyć TV i przestać oglądać...

ocenił(a) film na 6
sweet_nothing

Aha. Jednak myślałam, że ktoś starszy, który bardzo chciał brzmieć młodo. Dlatego wiecznie szeptał i beznadziejnie modelował głos. Ja głownie przez nią nie mogłam obejrzeć w spokoju filmu. Nie mam nic do tej aktorki, niech gra w serialach, robi co chce, ale jak mam oglądać film z dubbingiem to niech ci od castingu i reżyser dubbingu zadbają o to, żeby to się chociaż dało słuchać!

ocenił(a) film na 8
gemma_92

Ja ogólnie miałam problem by obejrzeć to coś do końca nie ważne kto komu głos podkładał. Parę razy widziałam wersje w oryginale plus napisy i jak usłyszałam w zapowiedzi dubbing to się zaczęłam bać. A film jedynie te obawy potwierdził.

Co do bajek to też zależy które i czy mówimy o wszelkiego rodzaju bajkach czy tylko made in Disney czy Dreamworks (w japońskiej animacji tylko te dla najmłodszych do lat 10 nadają się do dubbingowania)

ocenił(a) film na 6
crist333

Mi chodzi o to, ze każda bajka tak czy siak jest dubbingowana, ktoś musi podkładać głos tym postaciom :) Ale nie zawsze polski dubbing jest konieczny, a już w filmach to przesada. Aktor tez pracuje głosem, a dubbing to wszystko niszczy :/

sweet_nothing

Godzinę temu przypadkowo widziałem fragment tego filmu jak Śnieżka z księciem walczyła na szpady i od razu musiałem zobaczyć, co za niedojda ją dubbinuje. Kto w ogóle pozwolił na to, że Żmuda brała udział w dubbingowaniu tej roli ?!?!?!

crist333

NO raczej!!!!!!!!

ocenił(a) film na 5
greg_vvv

Istna masakra, chyba nigdy ne przyzwyczaję się do dubbingu w polskim wykonaniu. Nie wiem czy to wynika z braku umiejętności aktorów, choć pewnie technicznie wszystko jest OK. czy po prostu jesteśmy pokoleniem ery VHS i pana Knapika i film z lektorem zawsze będzie lepszy.

ocenił(a) film na 7
szuruburek

Kolejna porcja jęków miłośników nadwiślańskiego dubbingu jednogłosowego:

1 "Przy tego typu filmach (plus Avengers, Eragorn itp.) dubbing powinien być karany śmiercią. Dubbingować to oni mogą bajki"
Tiaa. Ktoś tu się przymierza do filmu pod tytułem "Królewna Śnieżka" i spodziewa się, że to NIE będzie bajka. Pogratulować!
2 "Dubbingowane powinny być TYLKO bajki."
Jak wyżej: wybierać się na "Królewnę Śnieżkę" i oczekiwać, że nie będzie to baja? Paradne!

Dear Polsat: przy tym poziomie argumentacji widać, że robicie dobrą robotę. Skoro dubbing kinowy istnieje - to nie ma powodu go omijać. Jakoś ponad milionowi widzów dubbing nie przeszkadzał.

ocenił(a) film na 6
Film_Polski

Pisząc bajki miałam na myśli filmy animowane- nie filmy z aktorami. Wiem, że Królewna Śnieżka to bajka ( jako gatunek ), ale to film aktorski, więc po co dubbing? Przecież aktor też pracuje głosem.

ocenił(a) film na 6
gemma_92

No to czemu niszczysz jego pracę oglądając z lektorem?! Jak chcesz posłuchać dokładnie jego pracy i cieszyć się jego głosem oglądaj z napisami. Nie podoba się dubbing przełącz na napisy, proste. :)

ocenił(a) film na 6
robert163

Przecież lektor nie zagłusza jego głosu. Czemu od razu wnioskujesz, że oglądam filmy z lektorem? Nic takiego nie napisałam.
O jeny, w tym temacie odnosiliśmy się do tego filmu i kiepskiego dubbingu. Nie rozumiem czemu nie można wypowiedzieć się na ten temat.

ocenił(a) film na 6
gemma_92

Lektor nie zagłusza - błuahaha, włącz sobie Top Gun i pogadamy i słuszności komunistycznego wybryku. :P Można się wypowiedzieć, tylko wszyscy maruderzy się nie wypowiadają tylko plują jak oszalali, zapominając o tym, że istnieje coś takiego jak opcja wyboru języka... :)

ocenił(a) film na 7
robert163

O "opcji wyboru wersji" językowej wielu sobie przypomina... dopiero wtedy, gdy któraś z głównych stacji nada jakiś film z dubbingiem. Rzadko się to zdarza, lecz jeśli się zdarzy - następuje istny wylew niepohamowanego hejterstwa.
To, że na co dzień w Polsacie jest tylko i wyłącznie lektor i też nie ma żadnego wyboru - jeszcze nigdy im nie przeszkadzało.

ocenił(a) film na 10
greg_vvv

Ja również zdecydowanie preferuję oglądanie filmów w oryginalnej wersji, ale moim zdaniem w tym przypadku dubbing nie był wcale taki zły, jakoś dało się to oglądać :P

ocenił(a) film na 7
greg_vvv

Ten - jak go nazywasz - "polshit"; jest prywatną stacją! Która to stacja uczyni niemal wszystko, by poprawić swój wynik finansowy.
Możesz ich pokarać odmawiając oglądania reklam w przerwach reklamowych. Tyle Ci zawsze wolno. Na pewno się potężnie zmartwią, że utracili grega vvv.
Ja zaś mam dość duży stopień pewności, że w zamian grega zyskują siedmiu nowych widzów.

Film_Polski

nawet gdyby tak było z ta liczba widzów( a nie jest) to czysta magia liczba widzów rosnie a średnie IQ spada :D

ocenił(a) film na 7
greg_vvv

"średnie IQ spada"
Naturalnie, masz na to jakieś dowody?

-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------

Mówiąc absolutnie cynicznie, dla nadawcy liczy się rozporządzalna SIŁA NABYWCZA oglądających!
Oto jeszcze paręnaście lat temu, dość rozpowszechnione było przekonanie, iż Polsat koncentruje się na niewybrednej rozrywce kierowanej do mieszkańców polskiej prowincji, miłośników disco polo. Natomiast nowa stacja TVN z miejsca zyskała renomę jako oferent rozrywki na odrobinę wyższym poziomie. Nawet jeśli były to li-tylko 'reality shows', to TVN nie pożałował pieniędzy na licencję oryginalnego 'Big Brothera', zaś Polsat desperacko wymyślał swoje własne formaty typu "Łysi i blondynki", byle tylko przyoszczędzić na opłatach za format. Efekt? Mimo, iż Polsat pokrywał wówczas swym sygnałem 98% powierzchni Polski, zaś TVN jedynie 75% - to ta druga stacja osiągała wyższy zysk. Reklamodawcy zgadzali się płacić wyższe stawki za emisję każdego półminutowego spota w TVN-ie, albowiem zyskiwali przekonanie, że ta mniejsza liczba oglądających przekłada się na wyższy łączny dochód, wyższą zdolność do nabywania reklamowanych dóbr.

Dziś oczywiście już bym tak tych dwóch konkurentów nie opisywał. Różnice się zatarły. Dziś wcale nie byłbym taki pewien, iż Polsat trafia głównie do niewykształconych i biednych zaś TVN - do bardziej wymagających i lepiej sytuowanych. Toteż i wyniki finansowe obu stacji przestały się różnić tak bardzo. A nawet, zdaje się, Polsat powrócił na czoło.

Film_Polski

Nie o tym tu mowa, ale moim zdaniem to polsat jest w tej chwili liderem jezeli chodzi o rozrywkę dla debili typu trudne sprawy, pamietniki z wakacji i jakichś 10 innych para dokumentow, w tvnie jest jedna taka pozycja :D pozostale programy polsatu to kopie tego co odnioslo sukces w tvnie (najczesciej jakis bardzo zblizony format wprowadzony po tym jak cos okazalo sie fajne w tvnie) byl x factor zaraz potem MBTM, You can dance zaraz potem cos podobnego na polsacie, kuchenne rewolucje i masterchef, rok pozniej top chef i piekielna kuchnia w polsacie, teraz w tvnie stawiaja na mode, polsat pewnie juz planuje zakup jakiegos formatu :D

ocenił(a) film na 7
greg_vvv

Nie mam zamiaru bronić polityki stacji pana Solorza, bo nikt mi za to nie płaci. Jest mi dość obojętne którą z dwóch stacji: Polsat czy TVN, Ty uznajesz za ciut mniej szajsowatą. Akurat w przypadku docu-soaps, to na polskim gruncie Polsat wdepnął w nią jako pierwszy, zaś TVN ustawiła się w pozycji naśladowcy. Co naturalnie niczego szczególnego jeszcze nie musi dowodzić i o niczym naprawdę godnym uwagi nie musi świadczyć.
Poza tym, co było widoczne wcześniej ale jeszcze bardziej rzuca się w oczy od chwili wykształcenia się trzech MUX-ów naziemnej cyfrówki: polityka "głównego" Polsatu jest ewidentnie skoordynowana z polityką stacji powiązanych zeń kapitałowo: TV4, TV6, Puls, Puls2. Oczywiście, TVN też posiada swoją własną "stajnię": TVN7, TTV.

Film_Polski

nie do konca tak jest z tymi docu soapami bo w11 bylo pierwsze hahah

ocenił(a) film na 7
greg_vvv

Dlatego omijam szerokim łukiem filmy z dubbligiem, wole czytac napisy i w tle slyszec oryginalne glosy i emocje.

ocenił(a) film na 5
greg_vvv

Nie chcę zakładać nowego wątku natomiast... Czy wszystkie filmy z dubbingiem muszą być takie, że raz trzeba ściszać a raz zwiększać dźwięk? Strasznie to irytuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones