PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6883}

Królowa Margot

La reine Margot
7,3 18 574
oceny
7,3 10 1 18574
7,8 5
ocen krytyków
Królowa Margot
powrót do forum filmu Królowa Margot

Czas trwania filmu

ocenił(a) film na 10

Wersja którą oglądałem trwała 2 godziny i 17 minut a tutaj jest podane ,ze trwa 2 godziny i 42 minuty. Widziałem wersję skróconą czy tutaj jest błąd?

rafus20l

Polskie wydania na DVD mają 138 lub 143 minuty. Pełna wersja (była w telewizji) jest faktycznie dużo dłuższa, a wydanie francuskie na DVD ma 159 minut! Tak czy owak wersja na polskim DVD jest okrutnie pocięta! Nie jesteśmy w tym osamotnieni (Czesi mają tak samo!) podejrzewam, że pełna wersja jest dostępna tylko we Francji - ale niestety oczywiście bez polskich napisów :(

ocenił(a) film na 10
costatus

Było też wydanie kolekcjonerskie niemieckie z wszystkimi montażami ponad 10 lat temu.

kamil78

Wersja 159 minutowa w HD na BR wydana we Francji .... http://www.blu-ray.com/movies/La-Reine-Margot-Blu-ray/96881/#Review

rafus20l

Jest w sieci z rosyjskim lektorem 2godz.38min. i drugi film 2godz.34min. ten krótszy ma również ścieżkę audio oryginalną. Więc film wydany w Polsce to kpina czasowa , podobnie jak film Malena z M. Bellucci.

ocenił(a) film na 8
rafus20l

Kiedyś ten film często leciał na TVP2, dawno, gdzieś w drugiej połowie lat 90. Pamiętam, bo często go wtedy oglądałam. Nagrałam nawet na kasetę video, ale ta z czasem gdzieś wsiąkła... Nie wiem, która to była wersja, ale na pewno jedna z tych dłuższych, bo zawierała sceny, których później na próżno szukałam w polskim wydaniu DVD (brakowało np. sceny, kiedy umierający król wyznaje Margot, kto go otruł).

Wprawdzie odnalazłam w sieci wersję trwającą 2h 38min (francuskojęzyczna), ale o polskich napisach nie ma co marzyć.

ocenił(a) film na 9
GrellRautha

Jest wersja 159 minut z polskimi napisami. Gryzoń fotoplastikon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones