PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6883}

Królowa Margot

La reine Margot
7,3 18 574
oceny
7,3 10 1 18574
7,8 5
ocen krytyków
Królowa Margot
powrót do forum filmu Królowa Margot

Główną bohaterkę od początku postrzegałam jako nieszczęsliwą ofiarę niczym z antycznej greckiej tragedii.Mimo że była piękna i pochodziła z królewskiej rodziny,jej wartośc sama w sobie była strasznie niska.
Niewiolnica i zabawka seksualna swoich braci,znienawidzona przez swoją ponurą matkę,szukała miłości a że od dzieciństwa nikt jej tego nie nauczył,pmyliła to z pożądaniem seksualnym,tak więc wszyscy na dworze postrzegsli ja jako ladacznicę i dziwkę...w filmie chyba jedynymi osobami które napawdę dostrzegli jej prawdziwe wnętrze to jej mąż,Henri Navarre i jej kochanek,La Mole.Pięno,cierpienie i subtelnośc emanowała
przez cały czas od postaci Margot,królowej i zarazem ofiary.

Tak też tak to postrzegam ale matka kochała tylko jedno z dzieci.A tak po prawdzie to kto miał ją tego nauczyć Chora matka Ojciec który miał kochankę Zboczeni bracia Czy kochanek który dzięki romansowi chciał władzy i był pierwszym który zabił by jej męża nie męża,Domyślam się że prawdziwa Margot nie była zbyt ładna przynajmniej ona tak musiała uważać bo inaczej ni była by aż tak zależna od seksu jako potwierdzenie własnej atrakcyjności.A tak na marginesie to według legendy obciętą głowę trzymała zabalsamowaną przez 7 lat w swojej szafie

MorganaBlackcat

Co do urody Margot, to była ona piękna, olśniewająca. Mam tu cytat z ksiązki Królewskie Skandale:
Don Juan powiedział kiedyś o Margot: „Wyglądem bardziej przypomina niebiańską
boginię, niż ziemską księżniczkę. Jej wdzięki jednak mogą łacniej służyć zniszczeniu
mężczyzn niż ich wybawieniu. Jej piękno zesłano, by nas potępić”.

Cóż, nie trudno się temu dziwić, romans z Margot prawie zawsze kończył się śmiercią kochanka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones