PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99080}

Królowa Syjamu

Suriyothai
6,2 324
oceny
6,2 10 1 324
Królowa Syjamu
powrót do forum filmu Królowa Syjamu

Film zapoznaje nas z praktycznie nieznaną w naszym kraju historią XVI wiecznej Tajlandii.Przez pierwsze kilkanaście minut może panować lekka dezorientacja,ale gdy już zaczniemy rozpoznawać bohaterów i dowiemy się kto jest kim film zaczyna naprawdę wciągać.Kostiumy,scenografia,zdjęcia i sceny batalistyczne zrealizowane są na wysokim poziomie.Warto też w całości "obejrzeć" napisy końcowe,w ich trakcie dostajemy na deser bardzo ładną piosenkę.Film gorąco polecam miłośnikom filmów historycznych,tych prawdziwych,a nie filmów sensacyjno-przygodowych umieszczonych w realiach historycznych typu Rycerz króla Artura,Ostatni samuraj.Solidne 8/10

hellboyjr

Bardzo ładny film, scenografia zapierz dech, czuć klimat dalekiego wschodu. Tylko skąd w XVI-wiecznej Tajlandii działa i broń palna?

Hagan

Mój mały Wawrzyku syjam w XVI w handlował z Portugalczykami. Którzy już od kilku wieków używali broni palnej. Dawali krajom azjatyckim broń zamiast przypraw i metali szlacheckich.

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

No niestety widać te przeróbki na potrzeby zachodniego widza :(
Założę się, że w oryginale było więcej nagich piersi, bo w ówczesnym Syjamie nagie kobiece piersi, zwłaszcza wieśniaczek i kobiet po 60-tce były czymś normalnym.
Szkoda, że nie podążono drogą "Kolumba" z Lambertem, "Amistadu" i "Rapanui", gdzie nie tuszowano prawdy.

ocenił(a) film na 7
Diallo

Wydaje mi się, że w takich wypadkach warto zapytać: czy ta ewentualna zwiększona ilość nagich piersi coś by w filmie zmieniła? Wydaje mi się, żemimo wszystko niewiele.
(Owszem, "Zachód", z nami poniekąd włącznie, ma dość niefortunną fobię jeśli chodzi o nagość i seksualność, ale cóż zrobić...)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones