PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99080}

Królowa Syjamu

Suriyothai
6,2 324
oceny
6,2 10 1 324
Królowa Syjamu
powrót do forum filmu Królowa Syjamu

Dla każdego kto pragnie poznać dzieje XVI-wiecznego Syjamu.
Jest rozmach, szczegółowe opisy miejsc, wydarzeń i postaci, mnóstwo scen bitewnych, krew, miłość, przemoc, dworskie intrygi, dylematy moralne od którcyh zależy los setek ludzi, bogate stroje, wzniosła muzyka - wszystko za co lubi się wielkie historyczne produkcje.
Tytuowa bohaterka wbrew pozorom nie jest bohaterką główną. Co najmniej kilka innych postaci jest równie ważnych i ciekawych, a to dla mnie duży plus.
Nie trafiła do mnie za to gra aktorów, wydawała mi się nienaturalna, sztywna i sztuczna, ale nie jestem w stanie stwierdzić na ile jest to spowodowane brakami aktroskimi a na ile tamtejszą kulturą i "stylem bycia".
Nie jest to film wybitny, ale i tak polecam, nie tylko fanom gatunku, bo zawsze można sobie w miarę przyjemny sposób trochę poszerzyć horyzonty.

użytkownik usunięty
aigreta

Dobry kostiumowo, rekwizytowo, plenerowo - cieszy oczy, zdaje sie byc dosyc realistyczny - moze brak miejscami "brudu" - ale kostiumy przednie. Ujecia, muzyka, w zasadzie ok. (6-7/10 - miejscami pretensjonalne - tak dobranie jak wykonanie) Ale wstyd sie przyznac - pogubilem sie nieco w tym filmie. Główna bohaterka umkneła mi, postaci nieco sie mieszały. Jestem zly na siebie - moze nieuwaznie sledzilem co sie dzialo, moze to efekt podobych rysow i takiegoz imageu? Tu zaszło to samo co w Diunie (film) i Wiedźminie (film) nakrecono duzo materialu i duzo zniknelo w montazu - stad tez skoki i brak pelnego ciagu logicznego.

ocenił(a) film na 6
aigreta

Pierwszy raz dane mi było obejrzeć tajlandzki film kostiumowy i muszę przyznać, że dotrwałem do końca. Nie jest to amerykańska błazenada ale jest to zupełnie poprawna produkcja. Nie ma w nim efekciarskich przekombinowań, widać, że zrobiono film prostymi środkami wyrazu i on na tym wygrał. Trochę miałem kłopotu z rozróżnieniem kto z kim walczył ale to drobiazg. w japońskich filmach wojowników przeciwnych klanów odróżniał kolor strojów i chorągwi - u amerykanów natomiast, byśmy nie mięli kłopotów z rozróżnieniem, na czele nacji stawiają znanych aktorów. przypuszczam, że rodzimi znają się na niuansach w strojach i doskonale wiedzą kto z kim, po co, i dlaczego !? Nie tylko jednak egzotyka mnie w tym filmie zainteresowała. Zastanawiam się skąd się wziął wzorzec ludzkiej chciwości w drodze po władzę, czy wszechobecne mordowanie, w tym celu, wzięli Anglicy od Japończyków czy Francuzi od Chińczyków, czy początek dało Cesarstwo rzymskie, na kim wzorowali się Tajowie a może to już zaczęło się od Kaina i Abla - masakra !!! Miłego oglądania - 6 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones