PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163603}

Królowie ulicy

Street Kings
7,1 47 195
ocen
7,1 10 1 47195
4,7 7
ocen krytyków
Królowie ulicy
powrót do forum filmu Królowie ulicy

ufffff ...

ocenił(a) film na 9

wyszedlem z kina i poszedlem na ten film jeszcze raz !!! film po prostu wyjasnil wszystko i wszystkim stawiam go obok mojego ulubionego filmu amerykanskiego o policji czyli "Brudny Harry" 10/10

wiec po pierwsze gra aktorow - Keanu Reeves bardzo dobry chociaz widac ze walczy z rola Neo z Matrixa i troche mi jego buzka tutaj nie pasowala ale gral nnaprawde rewelacyjnie. Na burze oklaskow zasluguje na pewno Forest Whitaker!!! ostatnia scena gdzie grana przez niego postac Kapitana Jacka Wandera kaja sie przymocowana kajdankami do poreczy przed swoim podwladnym Tom Ludlow-em (Reves). Jedynym malym minusem w rolach to Hugh Laurie jego postac to oficer wydzialu wewnetrznego James Biggs ktory przez caly film powtarza Ludlow-owi ze bedzie mu potrzebny ze go wykonczy i tak pojawia sie na kilka sekund ii znika by na koncu wybaczyc ... i slowo jeszcze o grze rapera The Game duzo sie nei nagral ale troszeczke po buzce dostal ksiazka telefoniczna - ciekawa metoda wyciagania informacji

Dalej - muzyka !!! swietna !!! w sumie przez caly film przewija sie jeden schemat muzyczny ale za to bardzo "brudny" raperski bit ktory naprawde podkreca atmosfere.

Scenariusz ... bardzo ciekawa intryga pod koniec sie troche pogubilem ale tak mialo byc bo po 1. seansie sie wychodzi i nie wie kto z kim i dlaczego ale po 2. seansie juz dokladnie wiedzialem kto dlaczego kogo wrabial. Naprawde polscy scenarzysci filmow policyjnych mozecie sie uczyc od amerykanow ze w filmi policyjnym nie musi dochodzic do regularnych bitew policji z gangami by film przyciagal.

w filmie duzo jest wulgaryzmow (oczywiscie nietłumaczonych w liscie dialogowej) ale jakos mnie to nei razi jak w poslkich ciagle "ku***", duzo jest trupow (naliczylem chyba 12) i to dosc brutalnie zabijani sa tu ludzie. Oczywiscie w siwecie pil i filmow z slowem "maskarka" w tytule nikogo to dzis nie rusza ale jednak z tej strony film tez wstrzasa.


naprawde dobre meskie (?) kino. i bardzo sie zdziwilem ze w 350 tys miescie na ten film przyszedl oprocz mnie jeden facet... ale mnie ot nie zraza i naprawde kazdy powinien go zobaczec !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones