PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1157}
7,9 75 963
oceny
7,9 10 1 75963
8,3 32
oceny krytyków
Krótki film o zabijaniu
powrót do forum filmu Krótki film o zabijaniu

jeżeli ktoś zabija z premedytacją powinien zostac za to ukarany tym samym. oczywiście w bardziej humanitarny sposób niż powieszenie czy krzesło.
chociaż dla niektórych zwyrodnialców i taka kara by mogła zaistnieć!!!

ocenił(a) film na 9
kubiszon619

"Człowiek nie ma prawa zabić bliźniego." - to stwierdzenie jest co najmniej dyskusyjne

HarmoniaCaelestis

Zgada się, zależy o jakim zabójstwie mówimy. Jeśli byłbym żołnierzem na wojnie, to nie zawahałbym się zastrzelić wroga.

anija23

Ja wierzę w Boga, ale uważam,że jeśli ktoś zabija ot tak - bez powodu, to nie powinien żyć na wolności ani nawet w więzieniu, po prostu powinien zostać ukarany tym samym. Po prostu jest wtedy psychopatycznym mordercą i może ponownie kogoś zamordować.

ocenił(a) film na 6
anija23

Wyobraź sobie że ktoś zgwałcił 15 osób, 3 zabił. Czy kara śmierci jest naprawdę sprawiedliwa? Patrząc na samo morderstwo to na śląsku (nie wiem czy gdzieś jeszcze) kiedyś był dobry patent na to. Morderca miał wyrzeźbić krzyż w kamieniu ( tak zwane krzyże pokutne), często narzędziem którym kogoś zabił oraz do końca życia utrzymywać rodzinę zabitego. I humanitaryzm i kara

anija23

ja uważam że powinna jeszcze obowiązywać wobec homoseksualistów

anija23

a czym różni się człowiek skazujący na śmierć od człowieka, który zabił?

ocenił(a) film na 7
BlueLips

Tym samym, czym rolnik wyrywający chwasty od wandala, który spalił mu całe plony. Jeśli tego nie rozróżniasz, to szkoda...

Max66

no a jeżeli zabójca zabił kogoś złego? np. morderce swojego dziecka , czy to go usprawiedliwia? tak jak np. w notatniku śmierci, ten główny bohater, który zabijał samych kryminalistów był Twoim zdaniem superbohaterem? Albo Rodion ze Zbrodni i kary, on tez zabił kobietą, którą uważał za złą, zabił ją dla dobra ogółu, czy to sprawia , że zabójstwo staje się dobrym czynem? Nie możemy decydować o śmierci człowieka.

ocenił(a) film na 7
BlueLips

Zabójstwo nigdy nie jest dobrym czynem, ale zabicie złego jest mniejszym złem, niż zabicie dobrego.

Max66

więc niezabicie wcale jest czynem dobrym :), czyli nie powinno się wykonywać kary śmierci :)

ocenił(a) film na 7
BlueLips

Powinno, bo niektórzy nie zasługują na to, by żyć...
Choć wolałbym, by bandyta ginął w akcji, niż z całym tym ceremoniałem. A mordercę mojego dziecka mógłbym zabić osobiście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones