PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677512}

Kraina jutra

Tomorrowland
6,2 61 546
ocen
6,2 10 1 61546
5,6 12
ocen krytyków
Kraina jutra
powrót do forum filmu Kraina jutra

przeciętniak

ocenił(a) film na 5

Kolejna wielka produkcja starająca się celować w jak najszerszą publikę, co kończy się ze średnim rezultatem. Użyto mnóstwo klisz, ale zamiast użyć ich z rozmysłem klasyczne motywy filmowe zostały tylko powielone. Całość przeplata niezwykle mało wyrafinowany humor.
Efekty specjalne dominują i przykrywają średniej jakości scenariusz. Historia zbyt mocno skondensowana, by wpasować się w ramy czasowe co zostawia wiele do życzenia. Pierwsza połowa filmu zdecydowanie lepsza od drugiej (byłbym w stanie dać 7/10, ale potem spadło do 5).
Na plus można zapisać 2 silne bohaterki i mocny przekaz (choć przedstawiony w strasznie prosty sposób). Bardzo ciekawa wizja miasta przyszłości
Dobre kino familijne, wiek 10+. Obejrzeć z dorastającymi dziećmi, ku pokrzepieniu serc.

ocenił(a) film na 6
beliar1404

Niestety muszę się zgodzić. Film rozkręca się się całkiem nieźle i nagle pod koniec jakby zabrakło koncepcji na ciekawe zakończenie tej historii. Zupełnie jak gdyby pierwszą połowę scenariusza napisała jedna osoba z ogromną wyobraźnią i rozmachem. Po czym drugą dokończył ktoś inny czytając tylko z grubsza pierwszą część nie do końca ją rozumiejąc. Film ogólnie oceniłbym na 7/10, ale denerwowały mnie dwie rzeczy. Po pierwsze nieustannie miałem wrażenie, że oglądam niedzielne kino familijne. Nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć, ale mimo masy efektów specjalnych i tematyki s/f film wydaje się być dość infantylny. Druga rzecz to nieustanne wrażenie, że gdzieś już coś podobnego widziałem. Próbuję przywołać w pamięci jakiś podobny film i choć mi się to nie udaje to wrażenie nadal pozostaje.
Zakończę podobnie jak poprzednik:
"Dobre kino familijne, wiek 10+. Obejrzeć z dorastającymi dziećmi, ku pokrzepieniu serc."

ocenił(a) film na 5
Divers UK

Film obejrzałem na pokazie przedpremierowym, po którym odbyła się sesja z Jeffem Jensenen, scenarzystą.
Jeff przyznał, że pisali scenariusz długo i rozrósł się on do 3 głównych bohaterów. Na potrzeby filmu musieli wybrać tylko jednego i resztę wątków odrzucić, stąd pewnie widoczna słabość drugiej połowy filmu, pierwsza, retrospektywna jest dużo bardziej "dopieszczona".
Naprawdę podoba mi się pomysł na to uniwersum i myślę, że sprawdziłoby się to w formie serialu.
Infantylność o której wspomniałeś w mojej opinii jest sumą wielu aspektów. Zaczynając od płytkości świata przedstawionego, przez płytki humor, a na oprawie audiowizualnej kończąc... Niestety reżyser się tu nie popisał...

ocenił(a) film na 4
Divers UK

Masz wrażenie, że pierwsza część jest ciekawa, ponieważ trzyma nas w nieustannej niewiedzy, CO SIĘ WŁAŚCIWIE DZIEJE? Ta aura tajemniczości i nadziei, że zaraz pokażą to całe Tomrrowland i odpowiedzą na wszystkie dręczące nas pytania. Niestety dostajemy jedynie kawałek niesamowitej krainy Tomorrowland, zakończenie bez pomysłu, dziwny i niepotrzebny wątek robociej (sic!) miłości i długi monolog o tym, że powinniśmy segregować śmieci i dbać o naszą planetę (tak w skrócie).

Dodam, że miałem nadzieję, że to nie będzie film dla dzieci, biorąc pod uwagę, że Disney zabrał się za Star Wars, liczyłem na coś poważniejszego.

beliar1404

Zwiastuny bardzo podsycały mój apetyt na widowisko,jednak film okazał się zaledwie przeciętny.
Bardzo slicznie był przywołany klimat lat 60.Retrospekcja młodego chłopaczka była najciekawszym elementem filmu.
Jednak juz na samym końcu zabrakło dopełnienia tej postaci ,jako wynalazcy.

Sam Tommorowland,za bardzo dla mnie przeslodzony.Film skierowany do mlodszej widowni ,ale z perspektywy doroslej osoby odbiór za abstrakcyjny.

Jednak dziurą w kieszeni,okazała sie zupełnie spłycona historia która miała potencjal na nowe uniwersum.Przesada i bajery specow od efektow specjalnych ,nie robia frajdy przy zle rozpisanej fabule i banalnym humorze.

Fajny efekt przejscia do krainy jutra,przy dotyku guzika.
Jednak po filmie zaden guzik w mojej koszuli ,nie przywolał dreszczu skojarzen.

5/10



ocenił(a) film na 10
Rrrr

Dzieci (poniżej 13-15 lat) mogą nie zrozumieć przekazu, bo film nie jest o tym, że trzeba mieć nadzieję, wizję itp, tylko o tym, jaka jest relacja między tym w co wierzysz, a tym, co cię otacza.
Widać różnicę?

Świetny film, 10/10

ocenił(a) film na 10
Rrrr

Odpowiedziałem nie na ten post, nie zdziw się, proszę :)

ocenił(a) film na 6
beliar1404

Film mnie zaciekawił i niestety też rozczarował. Pięknie i interesująco się zaczyna i rozkręca. Jest napięcie, wielka niewiadoma i akcja. Niestety finał to pasmo rozczarowań i porażek. Po tym finale człowiek czuje się oszukany.

Gdyby nie Athena, która skradła cały film to dałbym mniej niż te 6.

Powiem szczerze, nie wiem czy warto ten film oglądać. Prostemu głupiemu filmowi akcji człowiek potrafi wybaczyć więcej niż takiemu filmowi, który robi apetyt na ciekawe i niegłupie kino.

ocenił(a) film na 5
beliar1404

Szkoda, że cała historyjka jest zupełnie bez sensu. Zostają więc tylko efekty specjalne, dobry montaż, a więc niezłe tempo opowieści i aktorzy. Nawet jak na kino dla dzieci, to trochę za mało.

ocenił(a) film na 5
per333

jw posty stety nic dodac nic ujac.

beliar1404

Dokładnie, efekty na duży plus, ale reszta plus zakończenie to było jakieś nieporozumienie.

ocenił(a) film na 5
beliar1404

film zaczął się nawet fajnie, sporo akcji i niezłego humoru ale druga część to ostry zjazd w dół zakończony mdłą, mega optymistyczną wizją raju i wybrańców jak na obrazkach Świadków Jehowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones