PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614657}

Krew w twoim telefonie

Blood in the Mobile
7,1 788
ocen
7,1 10 1 788
Krew w twoim telefonie
powrót do forum filmu Krew w twoim telefonie

Nie wiem co powiedziedzieć brak mi słów jest to dla mnie wstrząsające tu mowa o NOKII a co z pozostałymi firmami

bossu23

Frank jakoś pod koniec filmu powiedział, że to dotyczy WSZYSTKICH firm produkujących telefony, ale on postanowił przedstawić jako "głównego bohatera" Nokię, gdyż to ona jest jego firmą, z którą zawiera umowy od bodajże 20 lat.
Jeżeli chodzi o sytuację ukazaną w dokumencie- przerażająca. Nie wierzę, że aż do wczoraj nie byłam świadoma co dzieje się na świecie, tylko dlatego byś mogli mieć komórkę, którą zmieniamy średnio co 2 lata.
Jak dla mnie, dokument powinien być częściej wyświetlany i bardziej nagłośniony, ludzie powinni być świadomi swoich czynów.

ocenił(a) film na 8
ScaryDreams

najgorsze jest to, że nie tylko telefony są obkupione krwią takich ludzi.. w filmie kilka razy było powiedziane, że te surowce są wykorzystywane do produkcji elektroniki.. laptopy, telewizory, strach pomyśleć co jeszcze. Jednak wszystko na świecie kręci się wokół surowców i ludzie muszą być wykorzystywani i cierpieć żeby "rozwinięte" kraje mogły żyć w luksusie, ale o tym się nie mówi. profit musi być

ocenił(a) film na 7
BazZz

Dobry też jest dokument "Prawdziwa cena złota" na temat tego jak wydobywane jest w Afryce złoto. Naprawdę paskudna sprawa, bo ludzie oczyszczają je rtęcią - normalnie leją rtęć na ręce... A na złoto też jest niestety bardzo duże zapotrzebowanie.
Jest też ciekawy film, który jest dość kiepsko zrealizowany w tym sensie, że facet, który go zrobił zachowuje się w taki dość pompatyczny nieco głupawy sposób, ale to, co jest pokazane w filmie jest niezmiernie istotne, tak więc naprawdę warto. Film nazywa się "Ciesz się biedą" i także dotyczy właśnie Afryki. Bardzo polecam do obejrzenia.

Eleonora

Wielkie dzięki za te dwa tytuły !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones