PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1145}

Kroll

7,2 44 639
ocen
7,2 10 1 44639
6,2 13
ocen krytyków
Kroll
powrót do forum filmu Kroll

Muszę przyznać, że po obejrzeniu obu części "Psów" spodziewałem się czegoś więcej(w końcu to ta sama ekpia filmowa). Właściwie jedynymi mocnymi punktami tej produkcji byli Bogusław Linda i Cezary Pazura, którzy mimo wszystko zagrali nieco poniżej swoich możliwości lub... na miarę możliwości scenariusza. Średnia rola Olafa Lubaszenko oraz fatalne Dariusza Kordka, Agnieszki Różańskiej i Ewy Bukowskiej, mało ambitne dialogi i fabuła nie zachęcają do dalszego oglądania filmu. Docenić warto jednak niektóre zwroty akcji i sposób przedstawienia życia wojskowego. Ogółem obraz oceniam jako przeciętny, ciekawy tylko miejscami i polecam go głównie zainteresowanym twórczością Władysława Pasikowskiego.

ocenił(a) film na 9
chopin_

zauważ, że "Kroll" powstał wcześniej od "Psów", jako praca dyplomowa W.Pasikowskiego
- stwierdzenie, że film ma mało ambitne dialogi ("po obejrzeniu obu części 'Psów' i spodziewaniu się czegoś więcej") jest tak samo dziwne jak nieprawdziwe, zobacz temat z cytatami

http://www.filmweb.pl/topic/494302/Najlepsze+cytaty+z+filmu!+DAwajcie.html
wg mnie większość przygniata prawdziwością

Do filmu zachęca przede wszystkim klimat firmowany nazwiskiem Pasikowskiego, na równi z "Psami I" daję 10/10.

chopin_

Mało ambitne dialogi? Jakie to są bardzo ambitne dialogi? I jak by się miały jakieś wyszukane sformułowania i parafrazy do środowiska w którym dzieje się akcja. Czy myślisz że żargon żołnierski bądź rozmowy między kumplami wyglądają tak jak to pokazuje serial "Klan" lub jakby życzył sobie tego prof. Bralczyk? Akurat dialogi to jeden z mocniejszych akcentów tego filmu.
Swoją drogą szkoda że W. Pasikowski nie kręci kolejnych "męskich" filmów. Bardzo mi pasował "zestaw" Pasikowski, Linda, Kondrat, Pazura, Lubaszenko, M.Lorenc. W normalnym kraju taki reżyser nie miałby problemów ze zdobyciem pieniędzy na film. Ale tu nic nie jest normalne.

ocenił(a) film na 7
chopin_

Przede wszystkim Psy to głównie dramat sensacyjny.
Natomiast Krolla umieściłbym na półeczce z napisem dramat psychologiczny.
I jeden i drugi obraz tak zbliżone a tak inne. Według mnie nie powinno ich się zestawiać porównawczo (no chyba, że idzie o twórcę obu)
Pozdr.

Cypisek_syn_rumcajsa

Według mnie Kroll to film warty obejrzenia.
Zajebista gra aktorska Kordka, i Olafa Lubaszenki,
który wspaniale zagrał postać porywczą, targaną emocjami,
ale i zagubioną.Poza tym jedną z lepszych swoich ról zaliczył
Cezary Pazura.Boguś Linda zagrał tym razem opanowanego
oficera a nie kawał bezwzględnego skurwiela jak w 'Psach' i
wywiązał się ze swojej roli. Warto wspomnieć o muzyce do filmu.
Michał Lorenc swoimi kompozycjami przeniósł film na jeszcze wyższy poziom.
Po prostu: kosmos.
Kino Pasikowskiego to genialne kwestie (nie zawsze trywialne i płytkie,
a często skłaniające do głębszych refleksji), wartka akcja i ciekawa fabuła.

ocenił(a) film na 9
kubatogwiazda

Lorenc też nie do końca. Często przewijał się motyw muzyczny z "Plutonu". Sorry, za czepianie... Ale operatorzy i muzyka wymiata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones