PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106128}

Kroniki Riddicka

The Chronicles of Riddick
7,3 114 168
ocen
7,3 10 1 114168
5,2 12
ocen krytyków
Kroniki Riddicka
powrót do forum filmu Kroniki Riddicka
ocenił(a) film na 10
BISKAN

Maybe you didn't run too fast ? "There's gonna be one speed: mine. If you can't keep up, don't step up. You'll just die."

ocenił(a) film na 10
tomashw

haha:) tomashw świetna odpowiedz! wręcz genialne podsumowanie wypowiedzi biskana :D ale zrozumie tylko ten kto oglądał ten film!

ocenił(a) film na 5
peliniusz

przecież te kretynizmy w tym filmie aż kują w oczy.Jak możliwa na tej planecie jest temperatura poniżej 300 stopni Celsjusza?I jakim cudem na tej planecie jest tlen? "Ale zrozumie tylko ten kto nie skończył kształcenia na zawodówce!"

ocenił(a) film na 10
matuch1990

zbędne czepialstwo matuch. Akurat oglądałem gdzieś make off do tego filmu i właśnie było spore wyjaśniene odnośnie tej planety krematoria. jak znajde link to ci przytocze tutaj. No z tym tlenem to ciężka sprawa ;) ale prosze cię jakbyśmy oceniali filmy na podstawie tego że wszystko w nich ma logiczny sens albo nie ma a zwłaszcza gatunek sc-fi to pewnie większość dostałaby note 1/10 tylko dlatego , że z logicznego punktu widzenia coś w nich jest niemozliwego.
Filmy sc-fi mają to do siebie, że to bajki które trzeba traktować z przymróżeniem oka i nie czepiać sie że coś jest bezsensu.
Film był rewelacyjny a te "kretynizmy" nie umniejszą jego oceny bo ten film miał być rozrywką ze świetnymi efektami specjalnymi i to właśnie dostaliśmy!

ocenił(a) film na 9
matuch1990

w Pitch Blacku też był tlen i jakoś nikt się tego nie czepiał; przecież jest to film sci-fi a nie dramat historyczny

ocenił(a) film na 10
stantom1982

Dokładnie stantom. Każdy widz wie czego się spodziewać po takim albo innym gatunku filmowym. Każdy gatunek ma swoje cechy i na podstawie tego powinno się wystawiać oceny i komentować dany film. Bzdurą byłoby ocenić nisko np. Matrixa bo był za mało śmieszny.... albo Pianiste za brak efektów specjalnych.
Podsumowując jeszcze raz: chyba właśnie o to chodzi w sc-fi, że sie ogląda rzeczy nierealne.

ocenił(a) film na 10
matuch1990

Mlody czlowieku z wyksztalceniem. Przed napisaniem jakiejkolwiek odpowiedzi zastanow sie nad soba i nad tym co napiszesz, bo nie mam ochoty wchodzic w slowna zaczepke z kolesiem co daje ocene Rambo 9/10 i widzi absurdy w Riddicku!

użytkownik usunięty
tomashw

Masz rację - nie wiem co chce do Riddick'a, pisze same bzdury jako argumenty swojej wypowiedzi, ale nie znamy, na to my,
dlaczego tak jedzie po tym świetnym filmie, jeżeli miał w budżecie ponad 8 mln, to musiał być doskonały, może nie tak, ale jest na prawdę dobrym poziomie, i jest wymogiem z górnej półki :)

ocenił(a) film na 5

Riddick wymogiem z górnej półki? Co to w ogóle znaczy? Może czasami warto się zastanowić co piszemy... A jeżeli Riddick jest dl ciebie wyzwaniem (czy też wymogiem :0), to współczuje.

ocenił(a) film na 5
tomashw

i nawzajem :) nie rozumiem jak można dać takiemu filmowi 10/10.Ogólnie fajna sprawa - wystarczy stanąć w cieniu i temperatura otoczenia rzędu 300 stopni nam nie przeszkadza, czad. Co do Rambo radzę obejrzeć jeszcze raz, nie sugerując się scenami walki (których wcale nie ma aż tak dużo). Może warto też sięgnąć po powieść Morrella - wtedy można pojąć o czym jest ten film.

matuch1990

wiesz nie chce tu obrażać Rambo bo sam lubię ten film, ale no właśnie:) R. tez nie jest zbyt realny:) no chyba, że to że go nie trafili ani razu a wywalili tam od groma amunicji i jeszcze pare innych watków. Ale to kino akcji i nikt na takie nie dociagniecia ogólnie nie patrzy bo po co. Co do temperatury zauważ że oni przemieszczają się w strefie przejściowej.. między 700 a -300 wiec teoretycznie mogło by się im udać prawda? :D takie naciagane ale fu..ck to przecież sf :D dałeś 10/10 conanowi :) a tam nieścisłości to dopiero nie ma:D

ocenił(a) film na 5
felixjuger

co do tej temperatury to bardziej chodziło mi o moment w którym ten "krajan" Riddicka ściąga go do otwartego hangaru ratując mu życie :P A Conan ponoć jest na faktach gdzieś to czytałem :P

matuch1990

Nie wiesz nie widziałeś tam było niewidzialne pole siłowe :D fakt nie dociągnięcia są:)
Taaa :) faktach opisanych przez chyba 20 pisarzy w tym przez naszego Piekare :) pod pseudonimem cos napisał jak mnie pamięć nie myli:)

ocenił(a) film na 10
matuch1990

A czym mam sie sugerowac w filmie rambo? Dialogami? Niesamowita fabula?Co do Morrella nie czytalem, mam innych ulubinych autorow ksiazek akcji np.Robret Ludlum. Podejrzewam ze po przeczytaniu rambo 2 moje IQ mogloby spasc do twojego poziomu. Jak bys uwaznie przeczytal mojego posta powyzej " Przed napisaniem jakiejkolwiek odpowiedzi zastanow sie nad soba i nad tym co napiszesz" to moze twoja kwadratowa glowa by zrozumiala , ze jest to film z gatunku SF. Jak masz pretensje do 300 stopni to napisz do rezysera zeby przy kreceniu nastepnego filmu ubral ludzi w kombinezony bo film wydaje sie tobie malo realny i banalny. I przestan powtarzac w kolko to samo zdanie " tam byla temperatura 300 stopni " bo zachowujesz sie jak moja papuga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones