PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732440}

Krucyfiks

The Crucifixion
4,9 18 517
ocen
4,9 10 1 18517
Krucyfiks
powrót do forum filmu Krucyfiks

Oparty na faktach?

ocenił(a) film na 3

Film zapowiadał się bardzo ciekawie, jego dużym plusem było przedstawianie go jako opartego na faktach. Same trailery może nie robiły niesamowitego wrażenia, jednak przekonałem się już dosyć dawno iż horrory potrafią być na prawdę świetnym kinem mając przy tym kiepski trailer i słabą ocenę wśród społeczności (m.in. Filmweb) . Powyższe skłoniło mnie do tego aby wybrać się na seans i poznać historię zamordowanej zakonnicy.

Jednak to co obejrzałem nie miało absolutnie nic wspólnego z faktami ani z dobrym filmem. Było kilka scen które przyprawiały o dreszcze jednak to nie jest wszystko czego ja jako amator dobrego, czy też słabego filmu, oczekuję od takiego gatunku jak "horror".

Cała opowiedziana historia wygląda w ten sposób, jak by scenarzysta się nad nią męczył podczas pisania. Świetnym przykładem może być ta scena podczas której dziennikarka robi zdjęcia w krypcie(?) pod kościołem, następnie biskup każe jej stamtąd wyjść i ona nagle znajduje się w samochodzie chociaż chciała z nim porozmawiać o egzorcyzmach - ???.
Co to miało na celu? Nie mam zielonego pojęcia.

Z całej męczarni scenarzysty zaczęło nawet coś wychodzić i doszedł do momentu gdy nasza bohaterka, która jest dziennikarką przychodzi na cmentarz (pod koniec filmu). Ja w tym momencie gdy pomyślałem sobie - "no, w końcu nadejdzie błyskotliwe rozwiązanie zagadki" - myliłem się. Wyglądało to tak jak by scenarzyście skończyły się pieniądze i musiał jak najszybciej swoje "dzieło" komuś opchnąć. Zakończenie jest tak beznadziejne, że zamiast przedstawić jakąś błyskotliwą puentę, czy rozwiązanie zagadki, wciska nam taką głupotę, że zrobiło mi się szkoda pieniędzy, które zostawiłem w kasie przed seansem.

Jeżeli ktoś się wybiera do kina na ten film myśląc że dowie się czegoś ciekawego o historii egzorcyzmowanej zakonnicy, mogę z całą pewnością stwierdzić że niczego się nie dowie.
Jeżeli ktoś lubi się bać - 3-4 razy się przestraszy (nie gwarantuję). ;)
Jeżeli ktoś oczekuje ciekawej fabuły - tutaj jej nie znajdzie.
Jeżeli ktoś szuka horroru opartego na faktach - to nie ten horror.
Jeżeli ktoś koniecznie chce zobaczyć ten film - niech obejrzy go sobie gdy ten pojawi się w internecie.
Przykro mi to stwierdzić, ale szkoda pieniędzy na takie kino.

ocenił(a) film na 1
Jawamopek

Pro hint:
Jeśli horror jest oparty na faktach to jest to bujda. Jedyne sytuacje w których to zdania ma jakikolwiek związek z prawdą to horrory nie posiadajace elementów nadprzyrodzonych ;)

Generalnie nie szukaj w tym gatunku niczego opartego na faktach. Zdarzają się horrory luźno inspirowane prawdą (Jak na przyklad spora lista oparta na Edzie Geinie), ale nic opartego na faktach.

ocenił(a) film na 6
Dealric

Przykro mi ale każdy średnio inteligentny człowiek wie ze zjawiska paranormalne są faktem. A świadomość nie ginie zgodnie z prawami natury. Nie ma rzeczy naturalnych. Natura to konstrukt wyłączne ludzki. Wszystko jest nadnaturalne.

ocenił(a) film na 6
Jawamopek

Nie słuchaj debila. Doszukuj się. Duchy, zjawiskaparanormalne faktem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones