PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805572}

Krwawe niebo

Blood Red Sky
5,2 12 150
ocen
5,2 10 1 12150
5,8 4
oceny krytyków
Krwawe niebo
powrót do forum filmu Krwawe niebo

Za niska ocena

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem film ciekawy aktorzy prezentują wysoki poziom (szczególnie główna bohaterka i chory psychicznie porywacz). Efekty wizualne naprawdę TOP. Film pozbawiony głębi, ale taki miał być. Jako krwawa jatka do obejrzenia bez wymagań na wagę oscara radzi sobie znakomicie. Fabularnie wszystko poukładane z ciekawym finałem, momentami lekko się ciągnie z perspektywy czasu kilka nie potrzebnych scen ale uważam, że trzeba mu dać szansę i samemu ocenić. Dziwi mnie jednak zaskakująco niska ocena filmu na filmwebie [4,9]. Ode mnie dostał bardzo solidną siódemkę.

Dynstanst

Za wysoka. Zapowiadało się ciekawie, a okazało się że to gunwo o wampirach.

Przekliniak

Serio nie wziąłeś tego pod uwagę? Tytuł "Krwawe niebo", opis "kobieta z tajemniczą chorobą", gatunek horror...

ocenił(a) film na 3
Dynstanst

Jak można ocenić ten gniot na 7?

Pawel_Grzechnik

Jak można Johna Wicka ocenić na 9?

chryssalid

Mozna

ocenił(a) film na 8
Dynstanst

Dokładnie. Film na prawdę poukładany, świetna gra aktorów i bardzo dobry jak na głupią tematykę o wampirach.

ocenił(a) film na 7
duzers78

Dokładnie. Jak na film o wampirach to jest świetny, trzyma się w miarę kupy i potrafi wystraszyć.

ocenił(a) film na 7
Dynstanst

Pozbawiony głębi? Jak na horror to zadziwiająco dobry film, pokazujący dylematy, wybory, ludzką stronę matki, wolność decyzji. Najlepszy chyba film o wampirach, jaki obejrzałem. Choć nie oglądam wiele. Na szczęście.

ocenił(a) film na 7
Dynstanst

"Film pozbawiony głębi" - no jednak nie. A czyj głos czyta pod przymusem komunikat o porwaniu samolotu? Podpowiem, dla ułatwienia rozumowania: wampirzyca nie chce być wampirzycą, muzułmanin nie jest radykalnym islamistą.

ocenił(a) film na 6
Dynstanst

Dynstanst a co ty się dziwisz że taka ocena niska. Przecież ludzie na filmwebie nie umieją oceniać filmów, poniżej 5 to się ocenia filmy kategorii B albo inne gnioty. Ten film mieści się w między 5.5 a 6.5. Teraz ocena wzrosła do 5,1 i nadal jest za nisko. Niestety jedynie co można zrobić to zawyżać ocenę filmu, ale nawet jakbym mu dał 10 to i tak nic nie zmieni skoro tyle idiotów na tej stronie. Dlatego od zawsze powtarzam że użytkownicy strony nie powinni oceniać filmów. Jeden daje filmowi 3, a inny 8 więc widzisz że nic z tym się nie zrobi.

ocenił(a) film na 6
kaze_w

Wybacz zapomniałem skomentować film i nie będę bawił się w wypisywanie plusów i minusów ale zdecydowanie od pewnego momentu w filmie jej jakość zaczęła spadać. Szkoda, bo potencjał ten film miał. Ogólnie bardzo podobała mi się główna aktorka, zdecydowanie świetnie zagrała rolę wampirzycy. Większości filmach macie że bohater zamienia się wampira i od razu jest dziki, morderczy albo macie inteligentnego wampira, co zdecydowanie uważam za minus. W tym filmie mieliście możliwość zobaczenia jednej z najlepiej wykreowanych wampirzych postaci, ta jej walka z samą sobą i chorobą, te momenty w którym traciła kontrole, które skutkowały popełnianiem błędów oraz z coraz większym chaosem w samolocie było świetne. Jednakże jest kilka nieścisłości, a i poziom aktorski w filmie jest nie równy co psuje obraz filmu. Zdecydowanie wolałbym inne zakończenie, czy też potocznie się całej akcji. Tym bardziej że ginie najlepiej wykreowana i zagrana postać w tymże filmie. Co ciekawe aktor grający bosa terrorystów jest mi bardziej znany, niż ten gościu co grał psychola i najlepsze że ten psychol najbardziej spodobał mi się po przemianie. Tak czy inaczej gdyby film nieco zmienił kierunek akcji to od samego początku, aż do końca mógłby trzymać równy poziom i ta ocena mogłaby być coś pomiędzy 6,8 a 7,9. Niestety wyżej nie, bo gra aktorska obniża ocenę, do tego dochodzą nie logiczne sytuacje z bohaterami w filmie. To tyle z mojej strony. A wrócę jeszcze do oceniania filmów. Jeśli ktoś bierze się za ocenianie filmu, to polecam brać każdy aspekt filmu pod ocenę np. muzyka, scenariusz, gra aktorska, anie wyłącznie pod względem podobania czy też nie, bo to w żaden sposób nie jest właściwa ocena filmu. Tylko wasza osobiste zdanie i w takim przypadku dajecie filmowi jeden punkt mniej lub więcej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
kaze_w

Polecasz oceniać każdy aspekt, ale wtedy skala musiałaby być od 0 do 100. Jest tyle detali do uwzględnienia. Ja jednak polecam oceniać filmy względem im podobnych. Nie da się porównywać tego filmu do filmów jak Ojciec Chrzestny czy Blade Runner, w takiej skali masa naprawdę ciekawych i rozrywkowych filmów spada na dno skali a potem brakuje skali aby opisać wszystko co jest gorsze. Ten film można rozpatrywać w kategorii horrorów, porównać go do innych filmów o wampirach lub co chyba pasuje najbardziej do Zombie Express i zdecydowanie Zombie Express jest lepszy, ale oba filmy w swojej kategorii horrorów o potworach wypadają dość dobrze. Na pewno mają w sobie więcej oryginalności niż już ograne arystokratyczne wampiry. A w porównaniu do filmów o typowo potwornych wampirach jak choćby 30 dni mroku czy właśnie Zombie Express na plus wybija się oryginalność postaci matki.

ocenił(a) film na 6
Sick_Fantasy

Nie musi być od 0 do 100. Każdy szczegół filmie nie musisz oceniać po 1 punkcie, możesz po 0,1 , więc w tym przypadku źle to rozumujesz. Poza tym tu nie chodzi o to by widz siedział z kartką i odhaczał co jest dobre, a co złe. Ogólnie nie chce mi się tłumaczyć jak w prawidłowy sposób oceniać filmy, bo i tak mój komentarz nic tu nie zmieni. Ale dobrym sposobem na ocenę jest porównywać do innych tego samego gatunku i być jak najbardziej obiektywnym, czyli jeśli film się bardzo podobał, to szukaj minusów, a jak nie podobał to plusów. Wtedy jako tako można sobie określić właściwą skalę do oceny ale to tak w skrócie. Mimo to będzie to bardziej miarodajna ocena niż danie 1 lub 10, poza tym nie ma takich filmów. Tzn nawet jeśli jakiś film jest gniotem to nigdy nie będzie miał oceny 1, bo po prostu nie możliwe jest znalezienie najlepszego i najgorszego filmu na świecie. :)

ocenił(a) film na 4
Dynstanst

Rozpierducha nawet dobra,ale od momentu pojawienia się schematu z tymi całymi wampirami fabuła robi się zbyt chaotyczna.To już lepiej podobał mi się Azjatycki horror,Zombie express.Choć ten z nudów też można obejrzeć,bo dzięki szybkiej akcji film nie przymula

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones