PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112456}
7,4 4 135
ocen
7,4 10 1 4135
Krwawy tyran Henryk VIII
powrót do forum filmu Krwawy tyran - Henryk VIII

Oglądam sobie serial "Henryk VIII" (zresztą bardzo dobry) na TVN Style i tak oglądam. I coś dużo podobnych scen do "Kochanic króla", coś mocno podobny casting (ze względu na physis postaci - vide Anna Boleyn, Katarzyna Aragońska). Nie dawało mi to spokoju. Wchodzę na stronkę i co widzę: scenariusz do obu napisał niejaki Peter Morgan (I). Fakt, że oba dzieła sprawnie zrobione, no ale dwa razy skasować właściwie za to samo to też sztuka. Widocznie serial nie spotkał się z szerszym uznaniem i stacje TV nie zabijały sie o niego, tak więc trzeba było uderzyć do Hollywood.
:DDD

bonzo

"Henryk VIII" jest bardzo dobry. Niestety próba przerobienia tematu na standardy z Hollywood zawodzi. "Kochanice Króla" to typowy przykład "filmu z nazwiskami" ale nie wnoszącego nic do gatunku. Kolorowo, nijako, bez emocji a na dodatek Bana jako Henryk jest strasznie kiepski. To już wolę nawet Henryka z "Dynastii Tudorów"

ocenił(a) film na 8
Majkellus

Majkellus podpisuję się pod Twoimi słowami. "Kochanice króla" to hollywodzka papka zrobiona dla kasy ze sławnymi nawiskami (Portman Johanson, Bana), ale nie wnosząca absolutnie nic do tematu Tudorów - kolorowo, mdło i niestety idiotycznie.
Serial "The Tudors" był świetnie zrobiony, mimo wielu błędów i nieścisłości. Natalie Dormer jako Anna Boleyn była spektakularna, żadna aktorka ani przed nią ani po niej nie przedstawiła tak doskonale tej postaci.

arsene

tak zgadzam się w 100% "jej"anna była niesamowita i tak ją sobie potem wyobrażałam czytając biografię.filmu z h.b.c.nie oglądałam ale w niedalekiej przyszłości na 100% obejrzę także sobie porównam.
ogólnie seria the tudors mimo nieścisłości historycznych był bardzo fajny,swietnie się go oglądało z "dreszczykiem' a jonathan rhys meyers był jako henryk tez rewelacyjny mimo ,że nie był podobny do oryginału.jego miny były bezkonkurencyjne:)

ocenił(a) film na 6
arsene

No cóż, ja wyobrażałam sobie, że Anna była naprawdę piękna, brązowooka i smagła. A Natalie Dormer to blada niebieskooka pucatka o krzywych ustach. Aż niepojęte jak Henryk mógł dla niej stracić głowę. :/

Diana

Mężczyzny nie pociąga tylko sam wygląd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones