PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107960}
6,8 1 820
ocen
6,8 10 1 1820
Kryptonim "Gwiazda"
powrót do forum filmu Kryptonim "Gwiazda"

Film słaby: realia wojenne - nierealne, żołnierze sowieccy jak z bajki, świadkowie mający wątpliwą przyjemność mieć z nimi styczność ukazują nam zgoła inną ich powierzchowność. Niemcy generalnie głupi nieudolni, jak za komunistycznej propagandy. Patetyczny i nadęty film, bohaterowie tak papierowi że aż z ulgą odetchnąłem gdy wszyscy "pagibli".
Kino rozrywkowe, ot i tyle na pochwałę zasługuje scenografia, czołgi, działa itd.

soplic68

sam jestes nie realny wiesz gosciu ten film ukazuje prawdziwośc tamtych czasów i wielkie poswiecenie żołnierzy radzieckich dzieki nim dzis jestes wolnym czlowiekiem a nie parobkiem w lapach szwabów

ocenił(a) film na 5
lukaszov20

lukaszov20 mówisz poważnie czy się tylko tak głupio nabijasz? Przeczytaj pare książek suchorowa tj. "lodołamacz" O ile potrafisz czytać. Łatwiej będzie dać ci link:
http://www.suworow.pl/index.php?page=lodolamacz

ocenił(a) film na 10
endofallhope

tak ksiązki wam w głowie tyle ksiązek przeczytaliscie a nadal nie wiecie jak wkoncu Hitler umarł,,realia wojenne - nierealne,, rozbawiło mnie to zdanie odezwał się ,doswiadczony w realiach wojny,,

endofallhope

kolego nie obrażaj mnie, wszyscy wiemy ze gdyby nie radzieccy to Hitler wygrałby wojnę. Polske wywalali radzieccy choć teraz lansuje się ich na okupantów. ja mam taki pogląd ty możesz się niezgadzac ale proszę nie obrażaj.pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
lukaszov20

Przestań dzielić Polaków.

lukaszov20

Radzieccy "wyzwolili" nas bo nie mieli innej drogi, weszli bo nie mieli wyjścia. Równie dobrze my moglibyśmy ich wyzwolić chcąc rozprawić się z Chińczykami, którzy zabrali nam kawał polskiej Syberii. Paniatno???

lukaszov20

co sie wydarzyło 17 wrzesnia 1939 ?

lukaszov20

O tak, wyzwalali tak że przez 45 lat zostali nie mówiąc już o zbrodniach jakie podczas tego wyzwalania poczynili

mlody969

bzdury pleciesz z tymi zbrodniami... gdyby nie radzieccy to dzis byś robił za parobka u niemca. Zreszta dzieki naszym cudownym rzadzacym dobrodziejom juz robimy za parobka u niemcow na wlasnym podwórku. Jednak gdyby nie rosjanie mysle ze dzis nie bylo by nas na mapach a niemcy podbili by swiat. Chwała im i oby jak najmniej Radzieckich pomnikow zostalo zlikwidowanych lub zniszczonych bo nalezy im sie pamięć.

ocenił(a) film na 3
lukaszov20

Daj se spokój z tą sowiecką propagandą rodem z Kremla. Na to nikt się dzisiaj nie nabierze. No chyba, ze dzieci w Moskwie.

Przypominam, że hitlerowskie Niemcy i Sowiecka Rasieja razem rozpętały tę wojnę i do 1941 roku były uznawane na Świecie przez sojuszników.

Najlepszym wyjściem dla nas, by było gdyby razem wybili się do nogi i upadli jak po I Wojnie Światowej.

ctrl456

Zgadza się najlepiej by było gdyby oni sami nawzajem się wybili, ale jednak stało się inaczej Polska dostała się pod wpływy radzieckie, z tym że należy pamiętać że to świat zachodni nas zdradził i sprzedał. W Jałcie i Teheranie nasze losy zostały przesądzone. Mimo że początkowo Sowieccy byli po stronie Niemców później można powiedzieć ze się zrehabilitowali, i mimo że różnie postrzegana jest polityka ZSRR wobec Polski należy uszanować i w jakiś sposób czcić i pamiętać że to radziecki żołnierz ginął na naszej ziemi walcząc z hitlerowskim najeźdźcą i wyzwalał nas z pod jego władzy. myślę ze Ci żołnierze nie wiedzieli jak będzie wyglądała polityka ZSRR po wojnie. Ci żołnierze tylko wykonywali rozkazy i nie szczędzili krwi, dlatego tez uważam ze należy się im cześć i chwała, i tylko idioci myślą że burząc pomnik poległych żołnierzy radzieckich pozwoli zapomnieć o tym ze to właśnie żołnierz radziecki walczył o nasz DOM.

ocenił(a) film na 3
lukaszov20

Czy należysz do tego pokolenia, które musi odejść, by nie bredzono w tak infantylny sposób? Po awatarze sądzę, że i owszem. Jedni należą do opcji pruskiej, inni - ruskiej, niewielu niesprzedajnych Polaków zostało po tych socjalistycznych totalitaryzmach. Co do filmu - tu są naprawdę przegięcia a la "Czterej pancerni".

lukaszov20

Może Pański DOM, bo mój to nie bardzo.

lukaszov20

Gdyby nie te twoje ruskie duraki to cała Eurazja po Kamczatke mówiłaby po polsku, a dokładnie to w dialekcie polsko-rosyjskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones