PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744496}
6,4 13 827
ocen
6,4 10 1 13827
5,0 4
oceny krytyków
Kryptonim HHhH
powrót do forum filmu Kryptonim HHhH

Antropoid z 2016 to produkcja czesko-francusko-brytyjska. Po co kręcić to samo zaledwie po roku? Francuzi chcą mieć historię na własność? Jeżeli tam nie będzie pojazdów kosmicznych, dinozaurów i zombie, to raczej nie odniesie sukcesu kasowego ;)

ocenił(a) film na 6
nietzsche

Jak ktoś widział to całe HHHH to proszę o zestawienie z Anhropoidem ;) lepsze czy gorsze ? A może po prostu inne podejście do tematu ?:??

mordarg

Zdecydowanie lepsze. To w miarę udana biografia chodź nie ustrzegli się oczywiście błędów :D

mordarg

HHhH jest lepsze, przede wszystkim masz tu biografię Heydricha, jego rozpoczęcie współpracy z nazistami przed ich dojściem do władzy, noc długich noży etc., cała pierwsza połowa o tym traktuje. Budżet filmu jest ponad 3x większy i to zobaczysz. Oczywiście nie brak tu patetycznego pie*dololo, w stylu chłopaki przy wódzie (choć to powinno być piwo ;) ) wznoszą toast na baczność "za Czechosłowację", Czesi w rzeczywistości w dupie mieli Słowaków, traktowali ich protekcjonalnie, jak zagubione dzieci.

nietzsche

W Antropoid było mało samego Heydricha, głownie skupiono się na zamachowcach. Po zwiastunie węszę inne podejście do tematu

ocenił(a) film na 6
MikeWodzowski

Podobnie jak W Valkyrii było z Hitlerem. Niby był ale zarazem go nie było chyba z jedną kwestię wypowiadał mimo iż cały film kręcił się w okół zamachu na niego.

nietzsche

Teraz już wiem
1. Zdjęcia do obu filmów rozpoczęto niemal w tym samym czasie, Anthropoid lipiec 2015, HHhH wrzesień 2015, pierwszy wcześniej trafił do kin, więc tu zapewne postanowiono odczekać rok, by nie kanibalizować sobie widowni
2. w Anthropoidzie Heydrich był tylko symbolem, tu pół filmu to jego biografia - na plus
3. Anthropoid miał budżetu 9 mln dolarów, HHhH 33 miliony i to po prostu widać.

ocenił(a) film na 9
nietzsche

Kryptonim HHhH o niebo lepszy. Mocny, wyrazisty, doskonała ścieżka dźwiękowa. Myślałam, że po Dunkierce juz żaden film dot II wojny mnie ruszy - ten porusza. Postać samego Heydricha mocno wyeksponowana - pokazany człowiek o wyrażnym rysie psychopatycznym, ale jednocześnie niejednoznaczny. Polecam.

biankaBia

Dodam, że wybór głównego aktora był strzałem w dyszkę, bo zarówno jeśli chodzi o mimikę twarzy jak i typowo "zimną" urodę pasował tutaj idealnie, Rosamund Pike nie przeszkadzała (choć jej rola jako Liny troszkę zmarginalizowana w filmie), a tak jak napisałaś - ścieżka dźwiękowa robi niesamowity klimat i nawet dla niej warto było obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones