PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90}

Krytyczna terapia

Extreme Measures
6,8 7 780
ocen
6,8 10 1 7780
Krytyczna terapia
powrót do forum filmu Krytyczna terapia

Film taki sobie, powiedzmy 6.4. Fajnie zobaczyć Granta w innej odsłonie niż zawsze, ale na
kolana nie powala. Znam wiele lepszych thrillerów czy kryminałów, ale znam również wiele
gorszych. Można obejrzeć.

otis1978

Też uważam, że taki sobie. Zdecydowanie dupy nie urywa, dobre zakończenie i morał, świetna gra aktorska Granta, Hackmana i Parker ale kilka rzeczy mnie raziło:
- irytująca gra aktorska Davida Morse'a. Widziałem z nim 5 filmów, w tym serial i w każdym grał tak samo, taką samą postać.
- policja bez nakazu rewizji wchodzi do cudzego mieszkania, następnie przeszukuje je, znajduje podrzuconą kokę. Następnie skazują Luthama za posiadanie koki, z góry zakładając, że to jego, nie zbadawszy zawartości substancji w jego organizmie, odcisków palca na opakowaniu lub czegoś innego co pozwoliłoby udowodnić postawione mu zarzuty. Zresztą był w końcu lekarzem, koledzy po fachu nie powinni patrzeć na to inaczej?
- niektóre sceny walki i pościgu żenująco podobne do filmów klasy średniej. Szczególnie ta koło windy w której czarny charakter odzyskuje przytomność a ja rzecz jasna powinienem być zaskoczony, że się obudził w najmniej oczekiwanym momencie.


Dlatego rozważam ocenę. Jak napisałem, zakończenie to największy atut, ale mimo wszystko nie wystarczający, żeby dać 7 temu filmowi, dlatego 6/10.
Co do Hugh Granta, to dla niektórych jest to aktor jednego gatunku, ale sprawdził się też w kilku nie-komediach romantycznych. Polecam wszystkim 'Sense & Sensability', 'Maurice' i 'Bitter Moon'. Każdy z nich to melodramat/dramat, chociaż innej kategorii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones