PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1204}
6,6 47 054
oceny
6,6 10 1 47054
6,0 10
ocen krytyków
Krzyżacy
powrót do forum filmu Krzyżacy

Film oglądałem wielokrotnie, raz nawet na samym Polu Grunwaldzkim (dawno temu, na wyjeździe kolonijnym). Lecz od dawna nurtuje mnie jedna sprawa - ktoś kiedyś mi powiedział, że realizatorzy filmu nie ustrzegli się wpadki i podczas bitwy pod Grunwaldem, gdzieś pod lasem można zauważyć... zwykły autobus ;) Wytężałem wzrok wielokrotnie, lecz nigdy nie udało mi się go wypatrzeć. Ile prawdy z tym autobusem? Pytam tak, z ciekawości....

borodziej

Ja slyszalem o ciezarowce, ale nie w czasie bitwy tylko w innej scenie. Kolejną wpadką o jakiej słyszałem to ta, w której jeden z aktorów ma zegarek na ręce :D

ocenił(a) film na 8
Gh0st

Ciężarówka była, nie wiem, czy w "Krzyżakach", ale w "Panu Wołodyjowskim" w pewnym momencie mi śmignęła.

mafia

Zegarek to fakt, ale ciężarówkę widać w Panu Wołodyjowskim, sam dostrzegłem.

użytkownik usunięty
Gh0st

W "Gladiatorze" R. Crowe ma poduszkę pod głową - leżąc na arenie, rydwany wyposażone są w butle ze sprężonym powietrzem, w "Tytanicu" zapomnieli dorobić jedną barierkę w ujęciu, gdy kapitan z "pierwszym" stoją na mostku, w "Pasji" Gibsona - gdy zrywają z Jezusa szaty - od wewnątrz są niezakrwawione, a z gwoździ tryska krew, ale to takie drobiazgi ;-)
Faktem jest, ze "Krzyżaków" obejrzało 32 315 695 widzów - i to też się liczy.

borodziej

ej to podobno jest bujda z tym autobusem i zegarkiem

użytkownik usunięty
borodziej

A ja zauważyłem, że w sąsiednim namiocie obok namiotu Jagiełły
(widać przez szparę) A. Lepper uprawia seks ze swoją sekretarką.

Bój się, bo Cię odwiedzi zza światów

Lepper miał wtedy 4 lata,to trudno żeby mu stanął.

Może to Maćko posuwał twoją mamuśkę,tylko nie poznałeś.

borodziej

A ja słyszałem że w scenie bitwy widac słup i linie wysokiego napięcia. Też wytężałem wzrok żeby to dostrzec, ale nie zauważyłem.

borodziej

Ja też słyszałam o tym zegarku. A podobno oprócz zegarka Jagiełło maiał jeszcze trampki na nogach.

Lara_20

Trampki, a sciślej chińskie tenisówki, nosił niedźwiedź którego zabił Zbyszko.

borodziej

Ja znów słyszałem, ze na wzgórzu widac koparkę, a nawet podobno jeden z Krzyzaków zamiast butówe normalnych, ma założone trampki w jedej scenie:D

ocenił(a) film na 6
borodziej

Ciężarówka jest w Panu Wołodyjowskim w tle przez las śmiga więc trzeba się dobrze przypatrzeć, a trampki ma którys krzyżak gdzieś w scenach bitwy, u Jagiełły by się skapnęli na planie przecież od razu ;]

użytkownik usunięty
borodziej

To chyba jakaś bujda jednak - podobnie jak zegarek. Wiele razy to słyszałem, a nigdzie nie spotkałem się ze screenem który by to udowadniał :)

a ja widziałem zagarek :)

ocenił(a) film na 9
Malinx

Pewnie jak go Ruski zdejmował z ratusza i narzekał; "Ciężkie czasy"

ocenił(a) film na 8
borodziej

wpadka z ciężarówką miała miejsce w Panu Wołodyjowskim na planie pod Chęcinami - tamtejszy zamek zagrał w filmie twierdzę Kamieniec Podolski

użytkownik usunięty
eisenstein

A ja słyszałem że nad polem bitwy przelatują polskie F-16 lecące do Iraku... Ludzie!!! Dajcie już z tym spokój!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
King_SX

Jak masz takie "śmieszne" posty pisać to lepiej w ogóle się nie odzywaj

borodziej

Mi chyba trampki przed oczami śmignęły :-)
Zegarek też podobno był, bo widziałam jakiś czas na jakimś zdjęciu, ale nie jestem pewna.

jasna_cholera

http://www.filmweb.pl/topic/650332/wpadka.html

ocenił(a) film na 8
W_B_B__Beaver

A mi się wydawało że widzę nie wyraźnie majaczący w tle słup wysokiego napięcia podczas pojedynka Maćka z Kunonem

Marien

to nie był słup, ja tam stałem (jestem wysoki)

ocenił(a) film na 8
R_E_B_E_L

od kiedy jesteś podobny do słupa?

Marien

od środy

ocenił(a) film na 9
R_E_B_E_L

Niemożliwe. Ja na tym słupie wtedy siedziałem i wymieniałem izolator (jestem elektrykiem). To nie byłeś ty.

ocenił(a) film na 9
Witek_9

PS. Albo byłeś wtedy niepodobny do siebie.

ocenił(a) film na 9
jasna_cholera

Widziałaś to na zdjęciu ruskich sołdatów wieszających czerwony sztandar na Reichstagu, mieli po trzy zegarki na każdej ręce.

roxana33

tak, a w tle przejechało siedem autobusów.

ocenił(a) film na 4
borodziej

że niby nie mieli autobusów?

ocenił(a) film na 9
Kamecha

Krzyżacy przyjechali pod Grunwald autobusami, Polacy na koniach a Litwini pieszo. Cywilizacja idzie z Zachodu. Ruscy wtedy jeszcze nie chodzili tylko skakali po drzewach.

Witek_9

To nie byli Krzyżacy, tylko zadymiarze rydzyka, przywiezieni tam autokarami prosto z Powązek - gdzie gwizdali i wyli jak małpy nad grobami powstańców warszawskich.

ocenił(a) film na 9
jan_niezbedny0

Ale kiedy sam Prezes własnoustnie zaśpiewał im hymn partyjny "Jeszcze Wolska nie zginęła ..." zatkało ich z zachwytu a kilku sparaliżowało.

Witek_9

Bo jego czciciele są z tych, co zawsze wpadną w cielęcy zachwyt, cokolwiek by nie zrobił - nawet gdyby publicznie zdjął gacie i narobił na polską flagę.

ocenił(a) film na 8
Witek_9

Trochę offtop, ale Francuzi na bitwę nad Marną przyjechali paryskimi taksówkami. :)

borodziej

Robur w "Panu Wołodyjowskim" jedzie sobie drogą.
https://www.dailymotion.com/video/x2niisw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones