PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767275}

Książę Czaruś

Charming
5,4 4 419
ocen
5,4 10 1 4419
4,7 3
oceny krytyków
Książę Czaruś
powrót do forum filmu Książę Czaruś

Zgadzam się, niektóre żarty były dość infantylne, ale żeby oceniać źle bajkę, która jest piękna i niesie za sobą przekaz? Animacja pokazuje miłość - to, że czasem jest trudna oraz, że ta, która nie jest prawdziwa nie niesie za sobą żadnej wartości. Nawet ta najprawdziwsza, z czystego serca ma ciężko, bywają złe chwile. Pokazuje, że bez miłości żyć nie warto.
Film "Książę Czaruś" ukazał także kobiecą postać, której serce zostało przez nią dawno zamknięte na miłość. Pokazuje jej późniejsze obawy, lęk oraz to, jak łatwo jest zranić taką osobę, gdy w końcu dopuści kogoś do swojego serca, zaufa. Czyż to nie jest ludzkie i prawdziwe?
Mimo bajkowości oraz dobrego zakończenia, moim zdaniem animacja przedstawia prawdziwy obraz miłości. Można przez nią cierpieć, można znać życia bez niej, ale i tak, bez miłości żyć nie warto.
Ja na filmie byłam wzruszona, ale nie chciałam płakać w kinie z oczywistych względów.
Chciałam jeszcze bardzo pochwalić muzykę, przy której łzy cisnęły się jeszcze mocniej do oczu, szczególnie w piosence "Co masz w sercu na dnie?".
Ja osobiście bardzo polecam bajkę i na pewno obejrzę ją jeszcze niejednokrotnie, gdy będzie dostępna w internecie. Nie żałuję pieniędzy wydanych na kino.

Obliviate22

Piszesz niegłupi komentarz, nawołujący do mądrej oceny... I dajesz 9? Poważnie?
Ale wiesz, że istnieją oceny pomiędzy 1 i 9/10?

ocenił(a) film na 5
Obliviate22

duży udział ma studio PRL co animacja te same nudne już teksty próbujące utrzymać poziom Shreka który zrobił to dobrze

DragoAnasazi

Następnym razem użyj znaków przestankowych. Nie każdy będzie miał tyle samozaparcia, żeby rozszyfrowywać, co napisałeś. Żeby zrozumieć, o co Ci chodzi trzeba przeczytać parę razy, większość zniechęci się po po pierwszym przeczytaniu, po którym nie zrozumie nic. Powinno być tak:
Duży udział ma studio PRL. Co animacja, te same, nudne już teksty, próbujące utrzymać poziom Shreka, który zrobił to dobrze

ocenił(a) film na 5
Obliviate22

Częściowo zgadzam się z tym komentarzem, ponieważ jest w nim dużo prawdy... Połowicznie. Obejrzałam i nie powtórzę tego więcej. Oceniam to co było, ale nie mam zamiaru dawać więcej niż się należy. Filmów o miłości było wiele, nawet tych animowanych i nie wszystkie były takie lekko kiczowate. W mojej ocenie 5 to przemyślana ocena, średni film zasługuje na średnią ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones