PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782882}
5,8 13 257
ocen
5,8 10 1 13257
5,0 10
ocen krytyków
Ksiądz
powrót do forum filmu Ksiądz

Solidne 17 minut zagmatwań, domysłów i mocnej Smarzowszczyzny. Po "Wołyniu" coś lżejszego, lecz nie lekkiego. 10/10.

ocenił(a) film na 6
Ortodonta

Generalnie dobry, ale mam lekki niedosyt. Interpretacja?

cold_dog

17 min ?

ocenił(a) film na 6
marta905

Tak - około 20 z napisami itp. To krótkometrażówka nakręcona dla showmax.com podobnie jak wcześniejszy "Czerwony punkt" Patryka Vegi.

cold_dog

Już rozumiem. Dzięki :)

ocenił(a) film na 6
marta905

Ja myślałam, że to pilot serialu :)

ocenił(a) film na 10
Kate_Bennet

haha ja też :)

ocenił(a) film na 8
cold_dog

Interpretacja? Nie ma takiej :)

ocenił(a) film na 8
cold_dog

Ogólnym zamysłem tej etiudy jest ukazanie zagmatwań Smarzola. Ksiądz wybił okno niżej niż te z którego wypadł. A tam znalazł się jego obraz, siekiera. Być może długa noc, być może za krótka. No i krew na koszuli męża na ostatnie 3 sekundy filmu. Fajna odskocznia od codziennych średniaków z tv :)

ocenił(a) film na 10
Ortodonta

Ojciec dowiedział sie o tym, ze ksiądz molestuje jego syna. Postanowił zemścić się na księdzu więc wrobił go w morderstwo. Dziękuję.

ocenił(a) film na 7
Ortodonta

Generalnie nie jest źle, a nawet powiedziałbym jest ciekawie i w klimacie, jak to u Smarzowskiego. Jedynie nie rozumiem co autor miał na myśli realizując ten projekt ? Nie zdążysz tu rozkminić psychologii postaci, motywów - wszystko pozostaje do luźnej interpretacji.
Przypadki chodzą po ludziach.

ocenił(a) film na 7
skydancer_filmweb

Smarzowski mówi że chciałby się rozliczyć z pedofilii wśród księży.Ksiądz tu jest ukarany za czyjąś zbrodnie ale w domyśle on popełnił jakieś inne.Prawdopodnie na chłopcu który ogląda wiadomości i ma jego przebłysk w sutannie.Wydaje mi się że autor chciał przez to powiedzieć że każdego w końcu dosięgnie sprawiedliwość

bravoboy

Właśnie tak, strzał w dziesiątkę...

ocenił(a) film na 10
bravoboy

Ojciec dowiedział sie o tym, ze ksiądz molestuje jego syna. Postanowił zemścić się na księdzu więc wrobił go w morderstwo. Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
wiosennyksiezyc

Przewidział, że ksiądz wychyli się przez okno, spadnie na te kable, osunie się akurat na wysokość, na której znajduje się ten pokój, po czym wybije szybę i się do niego dostanie, a policjanci minutę później już tam będą i aresztują pod zarzutem dokonania tej zbrodni? Mega naciągane.

ocenił(a) film na 6
Dr_Gonzo35

Nie, to absolutnie nie było planowane. Po prostu karma. Klecha deprawował chłopu syna, a beknął za zbrodnię popełnioną przez ojca chłopca. Po prostu przypadek, sprawiedliwość, która zatoczyła koło, albo właśnie po prostu karma, która doścignęła pedofila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones