PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375719}

Księżniczka i Żaba

The Princess and the Frog
7,1 60 934
oceny
7,1 10 1 60934
6,6 14
ocen krytyków
Księżniczka i Żaba
powrót do forum filmu Księżniczka i Żaba

Film bardzo mi się podobał i uświadomił jak płaskie są te renderowane bajki, nawet czasem, pomimo ich, pożal się Boże, trójwymiarowości. Bajka animowana klasycznie (cokolwiek to teraz w epoce komputerów znaczy, bo nie wątpię, że była robiona na komputerach).
Bardzo fajnie się oglądało, super dubbing (zwłaszcza Charlotty), często się zaśmiewałem mimo, że jestem sporo po 30tce :)
Oczywiście przed obejrzeniem nie rozumiałem jak to niby czarnoskóra księżniczka? A tu jeszcze się okazuje, że książe jest rasowo odmienny (względem księżniczki niestety). Hmm... Śliska (śluzowata) sprawa - no ale rodaczkom z Wysp pewnie to bez różnicy ;)
Hehe.
Ale wracając do bajki - oglądałem ostatnio Straszny dom, Odlot - i powiem Wam, że jednak klasyczne bajki, zwłaszcza w takim wykonaniu jednak nie dają szans wytworom renderingu. Oby więcej takich. Nie dajmy się oszukać 3D ;)

Wojtulek

masz racje 3D precz mi też się podobała też oglądałam Odlot i straszny dom
i moim zdaniem nie dorównują Księżniczce i żabie

ocenił(a) film na 8
Wojtulek

Ale z Ciebie rasista xD Moim zdaniem księżniczka innej rasy niż biała to oryginalny i dobry pomysł ^^
Zgadzam się z dubbingiem Charlotty, to był geniusz xD Dawno żaden dubbing tak mi nie przypadł do gustu ^^
A Bajki 3D nie są złe, ale od czasu do czasu dobrze jest obejrzeć coś... tradycyjnego ^^

ocenił(a) film na 8
Wojtulek

Biorąc pod uwagę czasy, w których osadzona jest akcja tego filmu - masz rację. Jednak wg mnie jest to przecież bajka, film kierowany do najmłodszych. Nie trzeba się tutaj tak bardzo trzymać realiów historyczno-obyczajowych. Nie wiem jaki cel postawili sobie twórcy przy dobieraniu koloru skóry głównej bohaterki i nie wiem też na jakim poziomie teraz stoi tolerancja rasowa w Stanach. Ale uważam, że jeśli chcieli zabawić się w promowanie pozytywnych odruchów społecznych wśród dzieci, to osadzenie czarnoskórej dziewczyny w roli wrażliwej i sympatycznej księżniczki na pewno nikomu nie zaszkodziło :)

Co do animacji - zgadzam się CAŁKOWICIE! Przyznam, że byłam bardzo mile zaskoczona, gdy zobaczyłam pierwsze zapowiedzi "Księżniczki i żaby". Nie spodziewałam się, że w dzisiejszym, zdominowanym przez grafikę 3D świecie, Disney zaryzykuje wypuszczenie na ekrany kin klasycznie animowanego filmu. Oczywiście efekt jak zwykle przepiękny :)

ocenił(a) film na 8
Martinezzz

Odpowiedź na pytanie, czym kierowali się twórcy czyniąc czarnoskórą dziewczynę księżniczką, znajdziesz w fakcie, iż bajka ta powstała niedługo po wyborze Baracka Obamy na prezydenta. Poza tym rzecz dzieje się w Nowym Orleanie, a Murzyni wówczas stanowili bardzo dużą część tamtejszego społeczeństwa.

Wojtulek

Czarnoskóra księżniczka to fajna rzecz, nie wiem o co ci chodzi? Poza tym, nie ma wielu rodaczek na wyspach, tutaj na miejscu w Polsce mi odpowiada koncepcja księżniczki.

ocenił(a) film na 8
Wojtulek

Pochlebna opinia na temat bajki, ok. Ale przez to tym bardziej dziwi kiepski żart o kiecce z trawy w kontekście czarnoskórej księżniczki :( Bardzo słabo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones