PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375719}

Księżniczka i Żaba

The Princess and the Frog
7,1 60 897
ocen
7,1 10 1 60897
6,6 14
ocen krytyków
Księżniczka i Żaba
powrót do forum filmu Księżniczka i Żaba

Podoba mi się motyw voodoo.

użytkownik usunięty

Wbrew temu, co twierdzą niektórzy, film pokazuje jak niebezpieczne są takie praktyki. Mama Odin, postać pozytywna w zasadzie nie używa magii, a jej moc polega na wielkiej wiedzy i życiowej mądrości. Dr Facilier z kolei wchodzi w układy z ciemnymi siłami i płaci za to swoją duszą - "posłuszne" mu demony zwracają się przeciw niemu jak tylko okazuje się, że nie może im zapłacić i zabierają go ze sobą. To pokazuje, że tak naprawdę nie można usidlić takich mocy, bo prędzej czy później to one usidlą ciebie. Oczywiście, jeśli wierzy się w takie rzeczy.

ocenił(a) film na 9

Myślę, że bardziej chodziło o proste przesłanie: droga na skróty to najczęściej zła droga.

ocenił(a) film na 6
Irie

Też źle - droga na skróty, "na łatwiznę" jest zbyt prosta, nie kształtuje charakteru i takie tam. Dopiero ten co pozna trudności i zawiłości jakie niesie życie może powiedzieć, że jest w pełni ukształtowanym dorosłym człowiekiem zdolnym do empatii lub prawdziwej miłości.
A co do "mocy" to można je wykorzystywać w zbożnym celu, spokojnie i z rozwagą, natomiast szaman miał plan za ich pomocą szybko się wzbogacić, dlatego poniósł klęskę. Takie działanie odnoszą się nie tylko do bajkowej magii ale również do życia codziennego, są przecież osoby dysponujące zdolnościami np. pisarskimi, malarskimi lub też władzą, wpływami czy dużymi pieniędzmi i tu zachodzi pytanie jak swoją "moc" będą chcieli wykorzystać.
Co do filmu - nie spodobał mi się aż tak bardzo, za bardzo "wiało" w nim poprawnością polityczną i music-hallem, ale dzieciom powinien przypaść do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones