PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227977}

Księżniczka i cesarz

Jodhaa Akbar
7,7 4 318
ocen
7,7 10 1 4318
Księżniczka i cesarz
powrót do forum filmu Księżniczka i cesarz

Filmy z tak pięknymi zdjęciami, kostiumami i historią?

Lena21

Chodzi Ci wyłącznie o produkcje bollywoodzkie, czy mogą też być hollywoodzkie ? ;)

ocenił(a) film na 8
PRZYGODA

nie muszą być koniecznie bollywodzkie ;)

Lena21

a romantyczne, czy także historyczne, ale realistyczne :)

ocenił(a) film na 8
PRZYGODA

Hmm.. aktualnie nie mam aż takiej 'fazy' na tego typu filmy jaką miałam po obejrzeniu Jodhaa & Akbar (co nie zmienia faktu, ze lubię takie filmy ^^), więc zdam się na Twój gust ;)

Lena21

jeżeli chodzi o film historyczny z odrobiną romantyki to polecam "Przeminęło z wiatrem" (film jest naprawdę fajny, ale niestety trwa długo), a z realistycznych "Księżną". Możesz jeszcze zobaczyć "Ostatni legion" albo "Guru". :)

ocenił(a) film na 8
PRZYGODA

Dwa pierwsze filmy oglądałam :) Natomiast chętnie obejrzę (jak tylko znajdę czas) dwa ostatnie. Dziękuję za propozycje ;)

ocenił(a) film na 8
Lena21

Guru też oglądałam, właśnie mi się przypomniało ;D

Lena21

a jeśli lubisz akcję z romantyką to polecam "Dhoom 2". (Też oglądałaś ?)
A jak podobał Ci się "Guru"?

ocenił(a) film na 8
PRZYGODA

Dhoom 2 nie oglądałam. Co do Guru to taka średnia brytyjska komedyjka.. ;P

Lena21

Brytyjska ? Mi chodzi o Guru indyjskiego :)

ocenił(a) film na 8
PRZYGODA

Aaa to chyba nie widziałam ;P

ocenił(a) film na 8
Lena21

Mogę ci polecić Aśoka, też kostiumowy o władcy inyjskim Aśoce, to jest akurat bollywood; )

ocenił(a) film na 8
S_jak_Ser

Coś mi się obiło o uszy na temat Aśoki. Dzięki za propozycję :) Postaram się obejrzeć w wolnej chwili ;)

Lena21

Jeśli chcesz fantastyczne zdjęcia, kostiumy oraz scenografię to polecam Ci "Devdasa" (z 2002 r) - tyle, że jest to na podstawie indyjskiej powieści z 1917 roku bodajże. Gra tam aktorka, która zagrała Jodhę w tym filmie. A jeśli 'Devdas' Ci się spodoba to dorzucam jeszcze propozycję 'Umrao Jaan' też z tą samą aktorka w roli głównej. Też ze względu na fajne zdjęcia i kostiumy (przynajmniej mi się podobały) - to także jest na podstawie powieści indyjskiej.

A co do 'Dhoom 2' to jak druga to i pierwsza część (w drugiej gra ten sam aktor, co grał Akbara i ta aktorka, co grała Jodhę).

Ale też zależy, czego wymagasz od filmu. ;-)


Pozdrawiam.

Lena21

Od siebie poleciłabym Rebelianta jeśli nadal jestes zainteresowana tą tematyką a filmu nie widziłaś:) Piękny film.

ocenił(a) film na 9
green_tea91

http://www.filmweb.pl/film/Jedna+noc+z+kr%C3%B3lem-2006-179985v film prawie identyczny :) tylko nie z bollywood ale też piękny

Lena21

Ja mam takie trio filmów - wszystkie mają niemal taki sam charakter.
1.Księżniczka i cesarz
2.Jedna noc z królem
3.Anna i król
Jeśli ktoś zna jeszcze takiego typu filmy to niech się podzieli, z chęcią obejrzę. Sama szukam czegoś, ale ciężko na coś trafić.. :(
ps. wszystkie powyżej wymienione filmy już obejrzałam.

ocenił(a) film na 8
DaGaaaa_1714

Serdecznie polecam Kamasutre. Film przepiekny. Link poniżej.
http://www.filmweb.pl/film/Kamasutra-1996-77

Lady66

Dzięki:) na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 9
Lena21

http://www.filmweb.pl/film/Gwanghae%2C+Wangyidoen+namja-2012-644741

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones