PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6907}

Księga dżungli

The Jungle Book
6,3 8 221
ocen
6,3 10 1 8221
4,7 3
oceny krytyków
Księga dżungli
powrót do forum filmu Księga dżungli

Byłem podekscytowany książką Kiplinga, gdyż chciałem zobaczyć tą adaptację.
Jednak okazało się, że przeszedł moje najśmielsze oczekiwania ze względu na zniszczenie całej książki, nie zapominając jedynie o Prawach Dżungli. Szkoda, że nie ukazali rozmów pantery i niedźwiadka z Mowglim, ogólnie całej magii książki. Jest dużo różnic:

+ Mowgli nie jest w filmie książkowym pogromcą tygrysa, tylko człowiekiem, który oswoił Shere Khana.
+ Mowgli w książce nie zakochał się w żadnej kobiecie.
+ Wąż Kaa jest całkowitym przeciwieństwem w filmie, nie to co w książce
+ Brak wielu scen: Porwanie Mowgliego przez małpy, napad ojca wilków na Buldeo, który też był całkowitym przeciwieństwie w filmie. Tak naprawdę był myśliwym i ulubieńcem małej wioski.
+ Brak Szarego Brata, szakala lizusa, ojca wilków, Messui i jej męża, zwierzęcych rodziców Mowgliego (wilków)
+ Wiele nowych postaci: ukochana Mowgliego, jej dawny ukochany, ojciec ukochanej, doktor, którego zagrał John Clesse i Wilkins
+ zmiana treści filmu
+ Mowgli w książce był cały czas chłopcem, dopiero w drugiej części mial 16 lat, a tu 5 lat, a potem jakby 20 lat później.
+ nawet król małp nie miał na imię Ludwik, ale w tym filmie małpa była niesamowity, ale niestety, każdy powinien wiedzieć, że zagrał go aktor przebrany za orangutana.
+ Mowgli był pasterzem byków w książce
+ nigdy nie ujawniono w książce o prawdziwych rodzicach Mowgliego.

Zdziwić się można. 4/10


ocenił(a) film na 7
frycio80

Może jako adaptacja słabo się sprawdza ale jako autnomiczny film przygodowy dobrze się ogląda.

ocenił(a) film na 6
zarptak

Niestety, zgadzam się z tobą.

frycio80

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones