PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131399}

Księga miłości

Book of Love
5,5 646
ocen
5,5 10 1 646
Księga miłości
powrót do forum filmu Księga miłości

Zaskakujące ile wiele mieszanych uczuć można zawrzeć w tak krótkim przesłaniu! Miłość, przyjaźń, pożądanie, zdrada i namiętność a także chęć zemsty bez wybaczenia! Świetne kreacje aktorskie w wykonaniu małżeństwa Frances O'Connor oraz Simon Baker który moim zdaniem wzniósł się na wyżyny i pokazał szczyt swoich umiejętności! Mieszane uczucia towarzyszyły mi przy seansie, który swoim przesłaniem wywarł na mnie naprawdę pozytywne wrażenie! Dla mnie jednak zdrada jest zawsze zdradą i mimo wszystko losy bohaterów były i tak policzone. Ogólnie oceniam jak najbardziej pozytywnie ... 7/10

ocenił(a) film na 6
Adash

Można tylko współczuć takim kobietom jak Elaine. Mają wszystko, a nie wiedzą czego chcą. Dla chwili..., w sumie czego? przyjemności?, niszczą nie tylko swoje życie, ale osób im bliskich. Elaine była głupia bo nie doceniała tego co miała. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się, że ona od samego początku, od tego pierwszego spotkania w lodziarni i zdjęcia przez Cheta bluzy (kiedy na sekundę odsłonił część brzucha) leciała na niego. Pożerała go wzrokiem. Może się mylę. Och, głupia dziewucha.

mnulka

tak to jest jak się nie ma hobby, natomiast nie obwiniałbym jej ani współczuł - bo za co?
kwestia niedopasowania i braku miłości
mniejsza z tym jak się skończyło - prędzej czy później by się rozstali, lepiej wcześniej niż później
więc po co winić kogokolwiek skoro się skończyło dobrze?

- on miał coś czym się pasjonował
- ona miała jego a skoro on był pochłonięty pracą to znalazła młodzieniaszka który podniecałby się wyłącznie jej osobą
proste jak konstrukcja młotka
skoro wspominasz scenę pierwszego spotkania widać wyraźnie narcystyczny charakter(gadka o wieku) i perfekcjonizm - odmowa lodów bo nie były najwyższej jakości
ona nie leciała na chłopaka ale chciała się dowartościować poczuć młodziej
chłopak był wyłącznie narzędziem
on nie widział jak studentka na niego leci, tak jakby był ślepy - świetnie pokazało jaka ich dzieliła przepaść w wyczuwaniu takich potrzeb
zresztą scena "udowodnienia" że ją nadal "kocha" też cienko wyszła
więc wina, jeśli by upatrywać winy jest po stronie obu, widoczne zbyt rzadko dawał jej poczucie bycia pożądaną
wystarczyła jedna scena - jak mu przynosi napój żeby "zaczepić" a on odstawia i dalej czyta - żeby było wiadomo kto piewszy odejdzie
nie mógł na 5 minut przerwać?
no nie mógł bo po to nakręcono scene żeby pokazać jak się nią "bardzo interesował"
nie wiem po co byli ze sobą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones