PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131399}

Księga miłości

Book of Love
5,5 645
ocen
5,5 10 1 645
Księga miłości
powrót do forum filmu Księga miłości

czy ktos moglby mi podpowiedziec czy ten wyjazd mial jakies znaczenie? jakos nie zalapalm. A moze nie mial?
Czy gosciu chcial naprawde tylko dotrzymac slowa i sprobowac sie z tym wszystkim pogodzic?

A nie podobal mi sie bo byl nudny, przewidywalny , niczym nie zaskoczyl.
Inni zaznaczaja burze emocji w filmie a dla mnie to raczej w filmie chodzilo o to zeby pokazac, ze jak sie nam nasz swiat wal na leb, tracimy co mamy, co kochamy, to przeciez mozemy byc szczesliwi na inny sposob. Poprostu zaczynamy nowy rozdzial.
Ale to moje zdanie, kazdy jest inny i na kazdego inaczej dzialaja rozne bodzce, tak jak i filmy.

ocenił(a) film na 4
laluna123

no ladnie. nikt nie wie naprawde o co tam chodzilo z tym wyjazdem? jakos nie chce mi sie wierzyc, ze o nic. a moze gosciu chcial jakos to wszystko przelknac i jednak nie dal rady? ze nawet jak sie bardzo chce to nie jestesmy w stanie czasem przepaczyc? no niech ktos wcisnie swoje 3 grosze. :)

laluna123

Według mnie David chciał w ten sposób ukarać Elaine. Udawał, że nic się nie stało, cieszył się wyjazdem i podniecał biletami, a kiedy wyszedł z sypialni jego żona zaczęła rozwalać poduszki. Była sfrustrowana, bezradna, dręczyły ją wyrzuty sumienia. Zapewne wolałaby dostać w mordę, zamiast oglądać swojego męża walczącego o jej względy, ćwiczącego, organizującego wyjazd. Tak, to była idealna kara, komunikat: "Spójrz, ty mnie zdradziłaś, a ja mimo wszystko jestem taki kochany i oddany". Podobnie było z tą szybką sceną seksu w łazience, gdzie David po prostu poniżył Elaine.

ocenił(a) film na 10
laluna123

David zachowywał się nieświadomie. Jest to opisane w psychologi pojęcie gdy człowiek który nie umie komunikować swoich prawdziwych odczuć i emocji w celu ich ukrycia (przed samym sobą) zachowuję się dokładnie przeciwnie do tego jak by chciał się zachować. Prawdziwe emocje w końcu jednak biorą górę dlatego zaatakował on Cheta. A co do seksu w łazience to jest to przecież klasyczna reakcja szokowa gdy jedyne o czym możemy myśleć o szukanie sposobu na rozładowanie napięcia... stosujemy wtedy najlepsze znane nam sposoby tak jak Chet wskoczył do basenu po ataku nożem na Davida.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones