PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450356}

Księga ocalenia

The Book of Eli
7,0 147 796
ocen
7,0 10 1 147796
4,3 9
ocen krytyków
Księga ocalenia
powrót do forum filmu Księga ocalenia

Znów religia

ocenił(a) film na 7

Nastawiając się na dobre kino oczekiwałem na w miarę dobrą fabułe a tu co? Religijne przesłanki i inne bzdety. Podobnie było u mnie z filmem "Aż Poleje Się Krew" gdzie jeden bohater był wręcz obsesyjnie zaślepiony przez religie. A co mają powiedzieć o tym filmie Żydzi czy muzułmanie i inni wyznawcy innych wierzeń?
"Księga Ocalenia" nie nudzi, ma fajne efekty ale zakończenie było dla mnie z deczka żenujące.
Gdyby księga nie była "HOLY BIBLE" tylko jakimś wielkim artefaktem dającym naprawdę wielką władze i moc wtedy podwyższyłbym ocenę o jakieś 2 oczka.

ocenił(a) film na 7
Thrasher_09

Liczyłeś, że będzie to G.E.C.K. z Fallout'a ?:) Nie jest powiedziane jaka była to Biblia, albo "kogo" to była Biblia. Nigdzie nie jest wprost powiedziane też, że to "HOLY BIBLE OF CHRISTIAN FOLKS". Na potrzeby filmu wrzucili fragmenty z Biblii Tysiąclecia, ale nie sugerowałbym się tym zbytnio. Tytuł filmu - Book of Eli, może sugerować, że to Księga Eliasza, typa ze Starego Testamentu, który ma odniesienia w wielu religiach czy to żydowskich czy prawosławnych. A czyż Słowo Boże nie jest wielkim artefaktem, dającym władzę i moc? Świat przedstawiony w filmie wrócił do czasów średniowiecza, a jak wiemy okres ten jest pięknym przykładem jak można było za pomocą religii sterować "mob'em". O to dokładnie chodziło Oldman'owi. Słowo Boże nieważne przez kogo napisane miało dać mu moc sprawczą sterowania tymi, którzy przetrwali apokalipsę. Tak odbieram ten film. Ja osobiście obniżyłem ocenę za kilka innych pomniejszych bzdetów.

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

gdyby zamiast Bblii były dzieła Lenina z pewnościę dałbyś 10/10

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 7
HRA

Nie rozumiem, do czego pijesz?

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

spoko. Nie podejrzewam cię o rozumienie czegokolwiek.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 7
HRA

Wyraziłem swoją opinię nt. filmu po czym ty wyjeżdżasz mi tu z jakimś Leninem tak jakbym pisał tutaj o jakichś komunistycznych prawach. Zastanów się zanim coś napiszesz bo wyszło to conajmniej... dziwnie.

Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

nie wyraziiłeś żadnej opini na temat filmu. Wyraziłeś iście bolszewicką krytykę Biblii i religii, co ja pozwoliłem sobie życzliwie skomentować.

Pozdrawiam jeszcze serdeczniej.

ocenił(a) film na 7
HRA

(y)

ocenił(a) film na 6
HRA

Lepszy Lenin niż Wojtyła faszysto.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

przegrałeś komuchu http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

ocenił(a) film na 6
AdamKin

fajne to xDD
jp2gmd

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

tak masz rację
xD

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

Czyżby jacyś zacni narodowcy zrobili sobie z twojego zadka plac zabaw, żeś taki nieuprzejmy?
Lenin to obłąkany socjopata gorszy od Hitlera, a Wojtyła to niezwykle szanowany na całym świecie człowiek. Nie szanują Wojtyły jedynie hordy zamieszkujących Polskę Mongołów, do których jak amen w pacierzu należysz.
Ogarnij się synu.

Pozdrawiam serdecznie po katolicku.

ocenił(a) film na 6
HRA

ave satan
Lepszy Piotrowski niż Popiełuszko.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

Czy aby ci tatuś w dzieciństwie do wanny nie właził ?

ocenił(a) film na 6
HRA

Tak, właził, jest księdzem....

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

A to paskudnik. Do czego to doszło, żeby bolszewik w sutannie chodził.
Pupa już nie boli?

ocenił(a) film na 6
HRA

Nadal znajduje w niej koraliki Różańców Wadowickich. Czasami, głęboko i kremówka się znajdzie.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

fajnie, ale może lepiej napisz o tych penetracjach do " wyborczej", a nie tutaj. Filmweb to przyzwoity portal.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych odkryć.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

no i pięknie. Muszę cię jednak uprzedzić, że jak będziesz tak głęboko penetrował to znajdziesz tam własną głowę.

Bądż pozdrowiony synu

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

O to to. Jak już doszedłeś w lubieżnych penetracjach swojej sempiterny do kremówek, to zaraz za nimi znajdziesz swój pusty czerep.Uprzedzam uprzejmie, źebyś zdziwiony nie był.

Bądz pozdrowiony synu.

ocenił(a) film na 6
HRA

Penetrowałem dniami i nocami aż dojechałem do Wadowic. A tam Karol z dziećmi.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

Wyjątkowo monotematyczny z ciebie cymbał, a nie ma nic gorszego niż cymbał nudny.

pozdrawiam nieco mniej serdecznie

ocenił(a) film na 6
HRA

No ej czemu mniej co żal weź.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

Nie mazgaj się.Bądź męźczyzną do jasnej cholery.

ocenił(a) film na 6
HRA

Mam wiele wątpliwości, chyba pójdę śladem p. Krzysia Bęgowskiego :(

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

Jak masz fizys jak Krzysio to nie kombinuj, po prostu nie wychodź z domu.Wykasuj skypa, zaciągnij źaluzje, a jedzenie zamawiaj przez internet. Jak będzie trzeba to ci podeślę parę cebulek.



Powaźnie wyglądasz jak Anka?

ocenił(a) film na 6
HRA

Tak ale mam moszne,

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

no wielkie mecyje. Teraz to żeś zakozaczył. Pozbądź się tego świństwa natychmiast. Najlepszy będzie nóż typu Stanley.Taki z wymiennymi ostrzami.

pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 6
HRA

DZIĘKI ZA RADE I ZA SERDECZNE POZDROWIENIA!1
trzymaj siem

Aluminium350

hahah dobre

ocenił(a) film na 4
Thrasher_09

Thrasher - HRA to po prostu taki katolicki typ rozmówcy. Im nawet nie świta w czachach, że istnieją jakiekolwiek inne opcje niż tępy fideizm i komunizm.

HRA

Ja o rozumienie czegokolwiek nie podejrzewam ludzi wierzących w niepokalane poczęcie, przejście przez morze czerwone czy stworzenie człowieka z gliny.

ocenił(a) film na 8
felek87

A tak poza tym, że jesteś następnym ateistycznym siurkiem, to powiedz proszę: jaka tam u was pogoda w Ułan Bator ?

pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 6
HRA

Oh ty okrutny katolu, jak myślisz, że będziesz żył po śmierci, to się GRUBO mylisz. xD

Aluminium350

hahaha dobre xD

HRA

Na pewno lepsza niż u was w Alabamie :)

ocenił(a) film na 8
felek87

Felek , nie dokazuj bo już późno. Lulu, paciorek i spać.

i siusiu zrób przed snem.

HRA

Lulu i siusiu to chyba to samo, a paciorek to zostaw dla siebie żałosny dewocie.

ocenił(a) film na 8
felek87

Lulu i spać to to samo moja ty ateistyczna ciemnotko.

pozdrawiam serdecznie

HRA

Nie wiem bo nie używam tak infantylnych określeń: lulu, siusiu, papu czy piciu. Dalsze obrażanie nie ma sensu, więc żegnam, Bóg z tobą :)

ocenił(a) film na 8
felek87

Miło wiedzieć Felciu, że już nie będziesz nikogo obrażał. Piękne postanowienie. Tak trzymaj.


Pozdrawiam jeszcze serdeczniej


HRA

Felciu :) Dawno nikt tak do mnie nie mówił :) Najważniejsze aby pomimo wszelkich różnic umieć znaleźć consensus :) pozdrawiam

użytkownik usunięty
Thrasher_09

Zgadzam się w 100 %. Fanatyzm religijny wdarł się nawet do sci-fi. Zabijanie w imię religii w obecnych czasach jest czymś normalnym, niezależnie od tego w jakiego BOGA się wierzy. W imię religii wciąż giną ludzie i będą ginąć. BóG CIĘ KOCHA.BóG JEST MIŁOŚCIĄ. Masakra!!! Eli dla wielu stał się bohaterem, tak jak dla wielu Wałęsa - Bolek - Zdrajca. Pomyśl !!! Gdybyś urodził się w rodzinie wyznającej Allaha, czy wierzyłbyś dzisiaj w Jezusa? Pomyśl. Zacznij myśleć.

ocenił(a) film na 9
Thrasher_09

A co może światu dać wielka moc i władza?

ocenił(a) film na 7
kejtnova

Trudne pytanie. Zbyt ogólne. Światu a może raczej ludziom w nim żyjącym wielką moc i władzę może dać wielka wiedza i charyzma, chęć zmiany czegoś na lepsze. Tak ja to odbieram.
Co do filmu mogły być w nim wplecione pewne fikcyjne wątki na których mógłby tylko zyskać i móc zaskoczyć widza. Ja jeszcze przed połową filmu wiedziałem co to za "Księga Ocalenia".

ocenił(a) film na 7
Thrasher_09

Fikcyjne wątki* cały film był fikcyjny, miałem na myśli fantastyczne wątki coś z fantasy

ocenił(a) film na 7
Thrasher_09

Wówczas film byłby żenujący. Stałby się tandetnym horrorem...

ocenił(a) film na 4
Thrasher_09

Zgadzam się. Byłoby fajne postapo, gdyby nie wypłaszczenie fabuły przez wątek religijny. Film opracowany pod konkretnego odbiorcę. Co nie przeszkadza cieszyć się nim również ludziom spoza "targetu". Ja sobie poćwiczyłem solówki gitarowe podczas oglądania na przykład.

ocenił(a) film na 9
Thrasher_09

A ja dzięki zakończeniu podwyższyłem ocenę o 2 oczka. Nic w przyrodzie nie ginie. Wyszło na 0.

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

Obniżać ocenę z powodu tego, że artefaktem jest Biblia, a nie jakiś hiper-mega-turbo bulbulator który jest w stanie naprawić świat? Toż to trzeba być na prawdę niezrównoważonym intelektualnie, żeby wyżywać na filmie swoje antyreligijne frustracje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones