PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601503}
6,4 2 149
ocen
6,4 10 1 2149
5,2 6
ocen krytyków
Księstwo
powrót do forum filmu Księstwo

Jest prosta, ładna asfaltowa droga prowadząca do klasztoru, po której jeżdżą nawet bryczki i samochody wożące ludzi - w jakim celu ten stary ojciec wchodził po kamieniach gdzie nikt normalnie tamtędy nigdy nie wchodzi?

Mothyff

Możliwe, że nie chciał być przyłapany na sprzedawaniu maku na lewo ;) Ale faktycznie, żeby od razu męczyć się po gołoborzach oO

Mothyff

Klasztor jest na Świętym Krzyżu a nie na Łysej Górze

Sala_Baker

wiem gdzie jest klasztor bo szedłem do niego 50 razy, pomyliłem się ok ale to nie zmienia faktu że do klasztoru prowadzi piękna asfaltowa droga.

Sala_Baker

Święty Krzyż i Łysa Góra to jeden i ten sam szczyt. Funkcjonują obydwie nazwy.

Mothyff

Jak jesteś leniem albo emerytem to wchodzisz po asfalcie, z tej drugiej strony jest ładniej, ciekawiej i przyjemniej.

martwy_kogut

martwy kogucie jeśli oglądałeś dokładnie film, to właśnie stary emeryt idzie po tych gołoborzach:)

Mothyff

Aha no to luz. Wciąż się zbieram do obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

A nie chodziło o metaforę marności człowieczego trudu w obliczu nieuniknionego przeznaczenia? To gdzie na asfalcie rozerwał by ten miech z makiem?

Treh

uważam że jak worek spadłby na asfalt to również mógłby się rozerwać, .. ale nie o to chodzi tylko że przez to film jest mniej realistyczny.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

Ale po asfalcie szedłby jak niedzielny turysta do Morskiego Oka. Przez las i gołoborza szedł niczym ambitny (też jednodniowy) turysta niebieskim szlakiem przez Zawrat i dolinę stawów. Chciał niebanalnie a Ponbóczek i tak zdecydował po swojemu.

Treh

nie wiem jak by szedł po asfalcie ale odniosłem wrażenie, że to miał być w miarę realistyczny film...

Mothyff

Zależy skąd i dokąd zmierzał. On szedł od Nowej Słupii do Huty Nowej. Do Św. Krzyża drogą królewską w górę po korzeniach, od Św. Krzyża w dół asfaltem. Ale rzeczywiście gołoborze mija się z boku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones