PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6919}

Kto wrobił Królika Rogera

Who Framed Roger Rabbit
7,1 28 722
oceny
7,1 10 1 28722
7,2 17
ocen krytyków
Kto wrobił Królika Rogera
powrót do forum filmu Kto wrobił Królika Rogera

Uwielbiam ten film, w dzieciństwie obejrzałem go setki razy, nadal jak do niego wracam to animacja postaci z kreskówek robi na mnie ogromne wrażenie. Jak na tak stare czasy animacja w tym filmie jest niesamowita. Akcja filmu dzieje się w latach 80-siątych, ma swój własny urok i klimat. Połączenie gry aktorskiej z postaciami z kreskówek jest świetne. W filmie możemy zobaczyć sporo animowanych postaci z Disney'a i Worner Bros'u. Sporo humoru i świetna fabuła. Niczego w tym filmie mi nie brakuje. Jest to komedia kryminalna i według mnie film pod paroma względami nie jest przeznaczony dla dzieci!

Owszem, oglądałem ten film jak byłem mały ale bałem się wtedy niektórych scen, które są bardzo drastyczne. Jak już wspomniałem jest to komedia kryminalna, film opowiada o tym jak animowana postać zamordowała człowieka, w filmie było trochę krwi, kolejne zabójstwo, próby zabicia animowanych postaci i ostatnia scena, zdecydowanie najstraszniejsza w filmie. Poza tym w filmie jest trochę "Sexu" jeśli chodzi o animowaną postać "Jessici", plus postać "Bobasa", który pali cygara, także film na pewno nie jest adresowany dla dzieci.

Po tym filmie były jeszcze produkcje połączenia gry aktorskiej z postaciami z kreskówek takie jak "Kosmiczny Mecz" i "Looney Tunes znowu w akcji". W obu filmach animacja wygląda też bardzo fajnie ale to właśnie te filmy są przeznaczone dla dzieci. Film "Kto wrobił Królika Rogera" zdecydowanie jest o wiele lepszym filmem niż oba powyższe razem wzięte, w sumie bez porównania.

Film "Kto wrobił Królika Rogera" na 100% jest Arcydziełem, klasyką kina. Jest to jedyny film w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 8
TomsonXD

Mam tylko jedną uwagę, akcja filmu dzieje się w latach 40-tych, a nie 80-siątych.

ocenił(a) film na 10
mayka_1989

O rany, aż musiałem sprawdzić. Rzeczywiście w latach 40. Coś mi się pomyliło, to film powstał w latach 80-tych.

ocenił(a) film na 8
TomsonXD

Zgadza się :)

ocenił(a) film na 8
TomsonXD

Hah, to też był jeden z moich ulubionych filmów w dzieciństwie choć wcale nie jest dla dzieci i również bałam się niektórych scen, mimo to rodzice nie bronili mi oglądać :D miałam nawet swojego pluszowego królika Rogera, nieodłączną zabawkę. Może i miało to na mnie jakiś wpływ, gdyż obecnie lubię dość drastyczne pokręcone filmy x)

ocenił(a) film na 9
TomsonXD

W pełni się zgadzam z opinią, jednak dodam od siebie, że film tak naprawdę pokazuje realia kreskówek ze złotej ery amerykańskiej animacji czyli lata 30, 40 , 50 no i początek 60. Na porządku dziennym było tam używanie wszelkiej maści pistoletów i strzelb, noże, tępe narzędzia, jaranie papierochów, cygar, żucie tytoniu, żarty rasistowskie - murzyni byli rysowani jak małpy ("All that's and rabbit stew"), japończycy z wystającymi zębami ("Commando Duck"), żydzi byli w stereotypowy sposób ukazani np. przebrany wilk w "Three little pigs", parodiowanie nazizmu ("Der fuhrer's face", "Daffy the commando"). Ponadto - nerwice ("The last hungry cat"), schizy ("Donald's crime"), próby samobójcze ("Donald's dillema" - scena kiedy załamana Daisy próbuje strzelic sobie w głowe, bądź "Plutopia" kiedy kot porwał się na swoje życie). Czasem nawet odniesienia do erotyki ("Rhapsody rabbit" kiedy królik przez przypadek znalazł zdjęcie erotyczne), hazardu ("Get rich quick"), polowania (R'coon Dawg") i tym podobne uciechy. Te postacie były niepoprawne politycznie. Obecnie w mainstream'owych stacjach te kreskówki są zakazane, w USA też. Można je jedynie oglądać na internecie bądź kupic oryginalne kolekcje DVD (na szczęscie nieocenzurowane). W tamtych czasach do kin chodzili też dorośli na te kreskówki i mieli taką samą pompe jak dzieci, co zresztą zostało ukazane w filmie (scena kiedy Eddie, jego kobitka i królik siedzą w kinie i ogladają Goofy'ego). Wtedy te postacie były traktowane na równi z aktorami Hollywood. I to właśnie ukazał ten film, który tak jak napisałeś jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego sens zrozumieja własnie ci ludzie którzy oglądali te kreskówki ze złotej ery animacji. Filmy typu "Kosmiczny mecz" nie umywają się do tego dzieła. Aha i jedno sprostowanie, pomimo że przeważają tu postacie Disney i Warner Bros, są tez bohaterowie innych wytwórni i studiów np. Woody Woodpecker, Droopy, Betty Boop.

ocenił(a) film na 10
fig_4

o to ciekawe, nie wiedziałam.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Mało osób o tym wie, zwłaszcza ze względu na to co wytwórnia Disneya zrobiła ze swoimi postaciami dzisiaj, vide 'Klub przyjaciół Myszki Mickey'. Polecam obejrzeć te animacje które napisałem, są dostępne na internecie (youtube, dailymotion itp.) wtedy mozna zobaczyć jak zmieniło się podejście w tworzeniu animacji (przynajmniej jeśli chodzi o treść). Dziadziuś Walt się w grobie przewraca widząc co dzisiejsi wyrobnicy zrobili z jego uniwersum. Przynajmniej główne studio animacyjne Disneya trzyma jeszcze jakiś poziom.

ocenił(a) film na 10
fig_4

to tak samo było np z baśniami Grimm, ponieważ oryginalne są dość brutalne, to była moda na przerabianie treści tak żeby np. zakonczenie było pozytywne dla wszystkich bohaterów.

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

zgadzam się.

TomsonXD

Tak. Szkoda, że ten film nie został zdubbingowany na polski. Może być podpisać i wysłać jakąś petycję w sprawie zrobienia polskiego dubbingu do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
Trojden

Nienawidzę polskiego dubbingu w filmach xD To by było najgorsze co możnaby było zrobić temu tytułowi xD lol.

TomsonXD

Dlaczego tak twierdzisz? Przecież Polacy umieją robić świetny dubbing. Do mnóstwa filmów zrobili. Więc dlaczego nie mieliby zrobić do tego?
Zawsze lepszy dubbing od lektora. Lektor to najgorsza opcja. Żeby wszystkie postacie niezależnie od płci mówiły jednym głosem... Często przez to nie wiadomo, kto mówi którą kwestię.
Czyli co wolisz, napisy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones