PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6923}

Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek

The Cook the Thief His Wife & Her Lover
7,6 8 264
oceny
7,6 10 1 8264
7,6 15
ocen krytyków
Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek
powrót do forum filmu Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek


Plastycznie to kosmos, jedna z najbardziej sugestywnych scenografii jakie widziałem. Natomiast same perypetie bohaterów nie zajmowały mnie szczególnie. Ot zdrada i podwójna zemsta.
Na docenienie zasługuje na wprost groteskowy wymiar filmu. Tak przerysowanego świata dawno nie widziałem na ekranie.
Tim Roth z roli na rolę w tych niecodziennych filmach zyskuje na mojej sympatii.
Jak się komuś podobało "Wielkie żarcie" to będzie kontent.

7.5/10

ocenił(a) film na 7
None200

Nie przepadam za "Wielkim Żarciem", natomiast lubię ten film. Styl Greenawaya jest zupełnie inny, a treść też wydaje mi się głębsza, chociaż fabuła -- jak we wszystkich filmach PG -- jest pretekstowa. Przerysowanie, czy też może raczej specyficzna teatralność, to cecha wszystkich filmów PG. Jeśli to Ci się spodobało, to może warto zobaczyć też np. "Wyliczankę". Poza tym ja polecałbym jeszcze w pierwszej kolejności: "Kontrakt rysownika", "Zet i dwa zera" i "Księgi Prospera", również "Brzuch archotekta". Późniejsze filmy PG nie są już tak udane według mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones