PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025257}
5,7 236
ocen
5,7 10 1 236
Kundel
powrót do forum filmu Kundel

kręci te swoje pseudo-głębokie dramaty jak ten albo głupkowate komedie z prymitywnymi tekstami i myśli że jest fajny, może jeszcze uważa się za artystę :D
Ubogą treść tego czegoś dałoby się umieścić w krótkometrażówce i efekt byłby dużo lepszy. Główny bohater truje du*ę poszczególnym osobom z jego życia żeby zaopiekowały się jego starszym, schorowanym psem. Kwestie tego typu są wypowiadane 3-5 razy do każdej kolejnej osoby, w kółko jedno i to samo choć żadna z osób nie czuje się gotowa na przyjęcie pod opiekę zwierzaka. Podobnie z wrzucaniem listów do skrzynki praktycznie byłej żony - 2 albo 3 razy jest odgrywana ta sama scena, że ona nie chce czytać od niego listów. Hellooo, nawet widz z IQ poniżej 100 zajarzy takie coś za pierwszym razem. Poza tym wątki poboczne o problemach finansowych rodziny z przeszłości które rzutują na teraźniejszość - wątek przegadany, film okropnie nudny, jeszcze raz wspomnę że cała treść tego dzieła to jest materiał na krótkometrażówkę do 30 minut a nie film pełnometrażowy ponad 1 h 30 min. Poza tym dosłownie 3-4 prymitywne lokalizacje; wiem że to film niskobudżetowy więc nie oczekuję fajerwerków ani efektów specjalnych, jednak można było bardziej się postarać o dobór scenografii i zainteresowanie widza. Jednak jak ktoś nie umie pisać scenariuszy, dobrze kręcić filmów i obok prawdziwej sztuki filmowej nawet nie przechodził no to jest to co jest

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

Zainteresowania widza nie zdobywa się w tego typu filmie cyckami, fura z wiejskim tuningiem ani wybuchającymi kiblem. Forma jest OK, minimalistyczna, ważna jest treść. Powyższy komentarz jest niestety dowodem, ze nawet tak prosty w przekazie film jest za mądry na dzisiejsze czasy.

ocenił(a) film na 2
patrykgol

Nie wspomniałem nic o za przeproszeniem cyckach czy wiejskich furach, o wybuchającym kiblu też nie, chociaż gdybyś znał tytuły z takim motywem to możesz podesłać, chętnie obejrzę :D Minimalizm nie oznacza tego żeby film był nudny i przegadany na jeden temat oraz nakręcony w trzech miejscach - pod drzewem, w mieszkaniu i w restauracji. Treść też jest byle jaka bo oscylująca wokół jednego tematu. Film nie jest prosty w przekazie tylko wręcz prostacki. Obejrzałem już dużo filmów Matwiejczyka i mogę na ten temat wyrazić osąd, chce na siłę robić dramaty ale te mu nie wychodzą choć on jeden pewnie uważa inaczej XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones