PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133975}

Kung Fu Szał

Kung fu
7,1 20 385
ocen
7,1 10 1 20385
6,4 5
ocen krytyków
Kung Fu Szał
powrót do forum filmu Kung Fu Szał

absolutnie genialny

ocenił(a) film na 9

tylko, że trzeba lubić taką poetykę. nie rozumiem jak ludzie mogą na to trolować.
jak mi sie nie podobają filmy z jakiegoś gatunku, to ich nie oglądam i nie psuje innym fanom zabawy. a nawet jak jakiś obejrzę bez przypadek, to tez nie wchodzę na forum i nie pluje bez sensu.
równie dobrze mógłbym trolować, na każdą komedie romantyczną jaką obejrzę, bo moja druga połowa je ogląda,(a przy tym i ja muszę). i w ten sposób drzaźnił bym sie z fankami petty woman, albo uciekającej młodej panny:):). powiedzcie mało by to sens?. jak ww. filmy podobają się Kasi, Basi i Marioli to niech tam. mnie przyprawiają o mdłości, ale to nie powód udowadniać wesołym dziewczętom, że babrzą się w kałuży:), jak lubią.


Kung fu hustle w sposób genialny i baśniowy (posiłkując się elementami kultury chińskiej) opowiada o zwykłej, banalnej walce dobra ze złem. ale sposób w jaki to pokazuje: montaż, zgranie muzyki, ujęć kamery i wszelkich innych technik filmowych, już daleki jest od banału, choć kiczowaty. ale kicz użyty tu zupełnie świadomie, jest jedną z kategorii estetycznych, (tak jak piękno i brzydota) i stosowany był z powodzeniem przez twórców pop-artu (Lichtenstein, Oldenburg, Warhol). Już pierwsze sceny pod komisariatem wprowadzają nas w ten świat i mówią, ze będziemy mieli do czynienia z czymś umownym i przerysowanym.
Film to majstersztyk na skalę światową. tylko, jak w przypadku wszelkich innych dzieł wybijających sie ponad przeciętną, tak i tym razem, zawsze najdzie się kilku zgryźliwych, którzy od tak dla zasady zaczną mieszać błoto:).

żałuje ze nie mogłem tego filmu obejrzeć na dużym ekranie.

ocenił(a) film na 8
profix

Zgadzam się z Tobą w zupełności, ten film to cudowny tryumf wyobraźni nad oklepanymi schematami zachodniego kina, nieskrępowany, baśniowy, fantazyjny, a przy tym niezwykle zabawny i genialnie zrobiony. Oglądałam
strasznie dawno temu, ale chyba raz jeszcze wykopię, żeby nasycić zmysły.

Chociaż niektóre komedie romantyczne też lubię ;)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
zielonakosiarka

no hej. jakoś po twoich ulubionych nie widać, bys przepadała za kom. romantycznymi. no chyba zeby za takie uznać, trzy kolory biały, abo requiem dla snu:):) (oczywiscie taki dżołk)
no i musze ci powiedzieć ze masz bardzo ładną liste ulubionych. nawet w sporej mierze pokrywa sie z moją. az miło popatrzeć.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
profix

hehe, bo ja je skrycie lubię i nie zawsze się przyznaję :P ale podobno to zdrowo lubić rzeczy z kompletnie innych bajek :> pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
zielonakosiarka

no ja tez lubie rzeczy z róznych bajek. chyba kazdy kto ma pojecie o kinie nie zamyka sie w jednym gatunku:):)
no ale romantyczne to zawsze mają ten sam schemat. spotykają sie, potem muszą sie pokłócić. a potem sie schodzą. a jak sie nie zejdą, to jest dramat/komedia romantyczna:) hheh

profix

zgadzam się. film bardzo dobry. czerpie garściami z innych filmów (np.gdy na niebie pojawia się znak siekier to muzyka przypomina ta z batmana) ale wychodzi mu to na dobre.

profix

specyficzne filmy dla specyficznych ludzi =)
i nie ma w tym nic złego i nie ma się co wstydzić że lubi się tego typu produkcje, dobra zabawa z lekkim przymrużeniem oka to podstawa :)

ocenił(a) film na 9
profix

miło poczytać takie wpisy, widzę nie tylko ja mam takie spostrzeżenia nt. genialności tej komediowej baśni kung fu :)

film oglądałem już kilka razy i ciągle mnie zachwyca i bawi!


tak więc podpisuję się pod Twoimi słowami rękami, nogami oraz siekierą :P

ocenił(a) film na 10
profix

właśnie go obejrzałem i musze powiedzieć że to jeden z lepszych filmów jakie widziałem... :) b.dobry klimat,muzyka i efekty szczególnie mi sie podobała "dłoń buddy". Fantastycznie wprowadzono wątek miłosny.Musze przyznać że ten film mnie rozbawił jak również i wzruszył. Oceniam go na 10/10. Dodam jeszcze że rozbudził we mnie apetyt na filmy tego typu i teraz się zastanawiam co oglądnąc następne "shaolin soccer" czy "kung pow". Pozdrawiam fanów tego filmu :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones