PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817418}
6,9 29 057
ocen
6,9 10 1 29057
6,9 44
oceny krytyków
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
powrót do forum filmu Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

Super aktorstwo, kadry, scenografia, kostiumy, ale scenariusz tragiczny. Zero oddechu między „bajkowymi” dialogami i historiami, tylko łupanie widza po głowie łopatą tak długo, ze w końcu nic się z tego nie rozumie i ma się ochotę wyjść z kina.

hehe123_2

Przerostem nad treścią jest twój komentarz.

ocenił(a) film na 4
hehe123_2

Miałam te same odczucia. Nawet szukałam w recenzjach, o czym to było, ale dowiedziałam się tylko, że to "miłosny list do dziennikarstwa". Może i tak. Do mnie na pewno nie.

ocenił(a) film na 2
hehe123_2

Brzmi wiarygodnie, ale mimo wszystko nie jest to film, które można sobie odpuścić.

ocenił(a) film na 7
hehe123_2

Miałem podobne odczucia w kwestii tempa filmu. Zabrakło oddechu również dla widza. Poszczególne historię nie miały czasu wybrzmieć.

użytkownik usunięty
Dzz

Te same odczucia. Za szybko. Ale patrząc na plusy dałem siedem. Zastanawiam się na 6

ocenił(a) film na 4

Pewnie, rozumiem Twoją perspektywę, że dałam za mało. Ostatecznie to tylko gwiazdki, nie przywiązuję do nich aż takiej wagi :)

użytkownik usunięty
hehe123_2

Ale ocena trochę za niska patrząc na plusy moim zdaniem. Ja dałem 7 i mam dylemat czy nie dać 6

ocenił(a) film na 7

No 4 trochę nisko, no ale nie będę się spierać. Ostatecznie te tylko ocena :).

Ja dałem 8, bo po prostu lubię Wes'a, a w opowiedzianych historiach dopatrzyłem się dużej wrażliwości. Choć gdybym miał oceniać na sucho, bez mojego bagażu emocjonalnego związanego z poprzednimi jego filmami, to pewnie skończyłoby się z 7.

ocenił(a) film na 4

Pewnie! Ostatecznie to tylko gwiazdki, które nie są do końca reprezentatywne, ale rozumiem Twoją perspektywę, że powinnam dać więcej. Ciekawe co piszesz i jak o tym myśle, to masz rację - mimo wszystkich wad w filmie jest dużo wrażliwości.

ocenił(a) film na 8
hehe123_2

Podsumowując, nie był to film dla wolno myslacych

ocenił(a) film na 4
hehe123_2

Idealnie to podsumowałeś. Dodałbym jeszcze, że te historie są męczące, puste i nie mają większego sensu.

ocenił(a) film na 8
hehe123_2

ten film w wielu miejscach dzieje się za szybko, zwłaszcza w momentach przechodzenia między opowieściami. Czytanie napisów nie ułatwia skupienia się na historii, a ich porzucenie na rzecz słuchania dla mnie niemożliwe - nie znam francuskiego (plus: było trochę specyficznego języka, którego nawet w angielskim nie ogarniam)... ALE: nie skreślałabym go. To film piękny wizualnie, o ciekawej formie. Idealny do obejrzenia w domu, kiedy mamy mozliwość zwolnienia lub powrotu do początku danej sceny i obejrzenia jej ponownie ;)
Historie były dla mnie nierówne, mniej lub bardziej wciągające. Cały film wygląda jak genialny zabieg, kiedy masz materiał na kilka krótkich metraży, ale pełny metraż się bardziej opłaca i musisz to spiąć jakąś klamrą. A może kiedy masz milion pomysłów i nie wiesz, na którym się skupić, więc realizujesz wszystkie :P

ocenił(a) film na 5
hehe123_2

Dokładnie tak. Wszystkie jego poprzednie filmy uwielbiam. Ale ten film to dokładnie to co napisałeś. Trzeba oglądając nie słuchać tego co postaci w tych historyjkach faktycznie mówią i widzieć jak się zachowują. Bo jak naprawdę słuchasz te "postaci" to to jest jakieś takie głupie, płytkie i na siłę.

Jego poprzednie filmy mogę oglądać wielokrotnie, postacie zawsze były przerysowane, ale to było ok bo nie z samego tylko przerysowania się składały. A tutaj? Jest tylko samo przerysowanie, jest sztucznie i nienaturalnie. Nie kupuję. Coś tu jest nie tak pod spodem.

ocenił(a) film na 7
hehe123_2

Niestety scenariusz to najsłabszy (według mnie jedyny) punkt Wesa Andersona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones