PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139782}

Kurosawa

A.K.
6,7 123
oceny
6,7 10 1 123
Kurosawa
powrót do forum filmu Kurosawa

Rano całą ekipa ścinała trawę, nie ważne czy byli to charakteryzatorzy, statyści czy operator Asakazu Nakai, asystent reżysera Ishiro Honda, każdy pracował od czasu porannej mgły. 12 godzin - trawę wycięto, pokryto złotą laką, by dawała pożądany efekt świetlny po zmroku, każde źdźbło osobno. Kurosawa sam namalował księżyc do nocnej sekwencji. Noc - ustawiono lampy, wszystko gotowe. Po 12 godzinach męczącej pracy nakręcono... kilkusekundową scenę przejazdu Hidetory, którą i tak wycięto w fazie montażu... Tak powstaje wielkie kino.

użytkownik usunięty

Poza tym piękny dokument, utrzymany w cudownie lirycznym tonie.

Jak to preczytałem to omałe nie spadłem z krzesła, taki posłuch i respekt i jednocześnie perfekcjonizm ponad wszystko cechuje wybitnych ludzi. A dokument obejrze z ciekawością

ocenił(a) film na 5
Morfo_2

O tym, że Kurosawa był wielkim mistrzem pisać nie muszę. Przykład, który przytoczyłeś ukazuje chyba najpełniej jak wielkim perfekcjonistą był.
Dokument natomiast, w mojej opini, bardzo przeciętny. Zamierzeniem było ukazanie potretu Kurosawy przez pryzmat kręcenia filmu "Ran". Niestety miast tego otrzymujemy coś czemu nadał bym raczej tytuł: "Jak powstawał 'Ran'".
Parę ciekawych fragmentów w filmie znajdziemy, jednak podsumowując całość nazwałbym go nudnym. Wątków biograficznych jak na lekarstwo, a sam styl dokumentu najwyraźniej miał nawiązywać do obrazów Mistrza, jednak w moim odczuciu jest to zabieg naciągany i niestety nie udany.
Ot, taka mała refleksja ma^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones