PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752681}

The Command

Kursk
6,9 14 822
oceny
6,9 10 1 14822
5,2 12
ocen krytyków
Kursk
powrót do forum filmu Kursk

Mam nadzieję, że moja intuicja mnie nie zawodzi, bo po zwiastunie wnioskuję że rola kobiet nie została sprowadzona tylko do tych które rodzą kolejnych marynarzy albo opłakują ich śmierć. Ciekawe czy w całym filmie będzie pokazane jak to żony i matki członków załogi Kurska wywierały presję na przedstawicieli rządu aby ratować ich bliskich, tak jak zostało to opisane w książce Moore'a.

Aries_Thun

Trafne spotrzeżenie, też liczę na jakieś interesujące i rozbudowane postaci kobiece.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
miniaturcia

Interesujące, rozbudowane, czarne i oczywiście homoseksualne. Tylko takie marynarki i admirałki byłyby wiarygodne.

markasyt

Warto też nakreślić tło takie ogólne jak to tam powstała cała flota rosyjska. Czyli jak inżynierki wybudowały porty, zbudowały Kursk. Zapomniałbym, jak wynalazły synteze jądrową co umożliwiło wyposażenie okrętów podwodnych w rakiety balistyczne.

I widziałbym watek taki też : na konferencji/naradzie siedzą kobiety inzynierki i wykazują że wysłanie superbohaterki w specjalnym stroju wynalezionym przez czarną inżynierkę wynalażczynię, może uratować marynarzy. Ale oczywiście wredne szowinistyczne świnie to zablokowały w swej głupocie.

miniaturcia

No masz, a ja liczę, że nakręcą żeńską wersję z kobiecą obsadą łodzi podwodnej.  A ich mężowie będą czekać w domach i wypłakiwać oczy. Co to za porządki, że tylko faceci pływają na okrętach podwodnych? Jawna dyskryminacja i seksizm...

ocenił(a) film na 9
Aries_Thun

Wierzę, że Vinterberg pokaże nam wizerunek kobiet marynarzy najbardziej trafnie, jak się da..

ocenił(a) film na 9
Aries_Thun

Wierzę, że Vinterberg pokaże nam wizerunek kobiet marynarzy najbardziej trafnie, jak się da..

ocenił(a) film na 6
Aries_Thun

Wątek kobiecy/rodzinny był slaba, patetycznie strona filmu

Aries_Thun

Ciekway wątek, film mi się bardzo podobał ;)

ocenił(a) film na 8
julianauhu

Po obejrzeniu filmu nie zawiodłam się, kobiety miały moc. Niestety została ona jednak stłumiona przez władze :(

Aries_Thun

Polecam film "Seksmisja"

ocenił(a) film na 8
piotruslobuzpan

Hahaha :D

Aries_Thun

...albo po prostu nic nie potraficie zmienić. Jak tam protesty przeciwko obecnej waaadzy? Coś one dały? Czy tylko zagwarantowały dodatkowe zakorkowane przejazdy? xD oczywiście to było pytanie retoryczne.

ocenił(a) film na 7
Aries_Thun

Crew of 118 dies, women most affected.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones