PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572763}

Kwartet

Quartet
7,0 13 605
ocen
7,0 10 1 13605
6,1 12
ocen krytyków
Kwartet
powrót do forum filmu Kwartet

Nadzieja i pasja

ocenił(a) film na 9

Film jest wspaniały z kilku powodów. Rewelacyjna obsada i niepowtarzalna Maggie Smith to po
pierwsze. Myślę, że ktoś kto ma 20 lat będzie go odbierał zupełnie inaczej niż ktoś kto ma 60, bo
film jest o nadziei i pasji, które nie umierają nigdy (u niektórych, "wybrańców"). I to jest wspaniałe,
budujące - że są ludzie którzy niezależnie od wieku i stanu zdrowia zarażają entuzjazmem, idą
dalej, są twórczy i oczekują od życia nie mniej niż 20 latek. Nie poddają się, nie zamykają, ciągle
coś ich "nakręca". Ten kto to dostrzeże wyjdzie z kina bogaty.

ocenił(a) film na 8
Ada_43

Zgadzam się,. Bardzo fajny film, nawet sie wzruszyłam jak pomyslałam sobie, że bohaterowie tego filmu niegdyś wielkie gwiazdy opery teraz zapomniani w domu starców, gdzie słucha ich tylko lokalna społeczność (jeżeli wogóle). Postać Ciessy jest znakomita, a moment kiedy starzy przyjaciele siedzą przy jej łóżku w izolatce i to zatroskanie na ich twarzach - pieknie. Ja osobiście polecam ten film.

ocenił(a) film na 8
Ada_43

Mam całe 20 lat i film wzruszył mnie ogromnie. Pewnie dlatego, że sama mam ambicje i marzenie, by zostać śpiewaczką i nie wiem, na ile mi się to uda w tym kraju... i gdy tak sobie na nich popatrzyłam to od razu myślę sobie, że chciałabym na starość żyć jak oni, a z drugiej strony nie chciałabym trafić do domu opieki i zostać zapomniana, gdy już ktoś by o mnie usłyszał... Kocham postać Cissy i aktorkę, która ją grała. Kobieta z twarzy wygląda jak siostra mojej babci, którą uwielbiam.

ocenił(a) film na 8
Ada_43

podzielam opinię, że film jest wspaniały z wielu powodów, ale najważniejszym dla mnie powodem jest przesłanie, jakie ten film niesie "NIE UMIERAJ ZA ŻYCIA!!!!" Bierzmy przykład z ludzi, którzy tak pięknie i godnie chcą przeżyć jesień swojego życia. Nigdy nie jest zbyt późno na marzenia, pragnienia, dążenia do celu.... nawet jeśli widownia się zmienia, kurczy... śpiewajmy, póki serce chce grać.

ocenił(a) film na 7
Ada_43

Bez zbytniej egzaltacji powiem/napiszę, że się zgadzam :) Bardzo fajny, ciepły film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones