PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 123
oceny
7,7 10 1 133123
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

Może zacznę od tego, że książkę czytałam już przed obejrzeniem tego filmu.
Film piękny, reżyser świetnie ujął i mistrzowsko skrócił wszystkie sceny, żeby nie trwały one 10, a 2 godziny, przy czym zachował wszystkie szczegóły...no poprostu brak mi słów! Jest to drugi film, na którym przez prawie cały czas beczałam. Oczywiście nie zabrakło też scen wesołych, optymistycznych. Myślę, że ten film to jedynie dodatek do książki i nie powinno się go traktować poważnie, jeśli chodzi o fabułę, bo jak już mówiłam - została ona skrócona. Polecam przed oglądnięciem filmu najpierw przeczytać książkę, a następnie obejrzeć film. Takie moje zdanie. =) Jeśli chodzi o grę aktorską również mistrzowska. Patrzyłam przed wypisaniem mojej opinii, na rubryczkę głównej aktorki i podziwiam, że zagrała(przed "Kwiatem Pustynii") w dwóch filmach, a tak szybko zebrała doświadczenie aktorskie. Grała świetnie! W trakcie filmu cały czas miałam wrażenie, że ona jest tą prawdziwą Waris. Polecam wszystkim obejrzenie tego filmu! A następnie zastanowić się, co ja mogę zrobić dla kobiet, takich jak Waris. Kobiet torturowanych, poniewieranych w imię tradycji.

ocenił(a) film na 10
CiasteczkOo

Wiadomo...pewnie powinno tak być...najpierw przeczytać książkę,a potem obejrzeć kinową ekranizację.Ale u mnie było inaczej(i jest nadal,bo nie przeczytałam jeszcze...;/).Owszem wiedziałam o istnieniu Waris Dirie i o wszystkim co przeżyła,ale szczegółowej,książkowej wiedzy nie nabyłam.A żałuję,gdyż istnieje teoria...że książka prawie zawsze przerasta film...a według mnie ten akurat film ,,Kwiat Pustyni'' jest po prostu cudowny:)...więc ksiązka musi być arcydziełem...

Byłam wczoraj w kinie i przyznam,iż również prawie cały czas płakałam.Może i nie zabrakło scen wesołych,ale trwały one dosłownie kilka sekund.Miałam wrażenie,że miłe i śmieszne sceny były tylko zajawkami,po których znowu szybko nastawały przytłaczające,smutne momenty:(...Ojj Waris miała cięzkie życie...aż trudno pomysleć,że te straszne wydarzenia miały na prawdę miejsce.Podziwiam ją za siłę,odwagę i niesienie pomocy innym skrzywdzonym kobietom.

A film na prawdę wywołujący silne emocje,nie zostawiający widza obojętnym,a co najważniejsze otwierający oczy na poważny problem jakim jest obrzezanie kobiet...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones