PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=519015}

Lęk wysokości

Vertige
5,6 4 238
ocen
5,6 10 1 4238
Lęk wysokości
powrót do forum filmu Lęk wysokości

UWAGA SPOILERY - KTO NIE WIDZIAŁ NIECH NIE CZYTA

świetne zdjęcia na wstępie i dość logiczne zachowania bohaterów były atutem tego filmu... aż do końcówki.
Pierwsza głupota- Loic wali Antona kilka razy kamieniem po głowie. Tamten ledwo trzyma się na nogach. Więc trzeba było go dobić. A jak nie to chociaż odruchowo zwiewać do lasu!!! Ale nieeee, po co, przecież można uciec na skraj przepaści i zawisnąć sobie z drugiej strony
Druga głupota- Ja rozumiem, że litość wzięła górę w Chloe w ostatniej scenie. Ale zostawienie noża tuż przy ręce jeszcze żywego Antona było przegięciem. Równie dobrze mogła wsadzić mu ten nóż w dłoń i powiedzieć: "Anton słuchaj uważnie bo nie będę powtarzać! Weź ten nóż, odczekaj chwilę, a jak ja będę udawać uratowaną i zjeżdżać na linie to ty podejdź i przetnij tą linę. Wtedy zginę i nie będę mogła nikomu o tobie powiedzieć. Rozumiesz?" :)

+ jeszcze jedna głupotka choć bez wpływu na ich życia: pierwsza scena. Wszyscy się szykują, zakładają plecaki, liny przez plecy, itp... po czym z powrotem wsiadają do auta i jadą jeszcze dalej :) genialne po prostu :)) musieli ładnie popić pisząc tą scenę :))

A i jeszcze wiązanie się liną i spacer przez las nocą też był świetnym pomysłem... do czasu aż się nie okazało że robią 5metrowe odstępy od siebie żeby napastnik miał wystarczająco dużo swobody aby wykańczać ich pojedynczo :)

ocenił(a) film na 6
narrandil

"Anton słuchaj uważnie bo nie będę powtarzać! Weź ten nóż, odczekaj chwilę, a jak ja będę udawać uratowaną i zjeżdżać na linie to ty podejdź i przetnij tą linę. Wtedy zginę i nie będę mogła nikomu o tobie powiedzieć. Rozumiesz?"

A tak wogóle to te - liny przy kładce nie były przypadkiem stalowe ??? :)))

Marshall7

No właśnie te wszystkie liny takie delikatne były. Jak widziałem,ze zwykłym scyzorykiem bez problemu przecina tą gruba linę od tyrolki to... Gość nieźle krwawił,leżał na ziemi bez ruchu a za chwilę jak nigdy nic już stoi i krwawienie też nagle ustało. Przegięli z tą niewiarygodną końcówka. To psuje obraz całości. Czy naprawdę kiedy psychopata pada na ziemię trzeba się od niego odwracać plecami i robić inne głupie rzeczy?

ocenił(a) film na 4
greg_slowik

Właśnie obejrzałem ten film i od razu chciałem napisac tego typu komentarz co autor wyżej.
Fakt, ogólnie film fajny sam w sobie, natomiast końcówka tragiczna. Wymieniliście większość tego co mnie podirytowało natomiast dodam jeszcze od siebie ;
Nie wiem czy teraz dobrze napisze imię ale chyba`Chloe` spadając w `Wilczy dół` czy coś w tym rodzaju, podczas bójki jej chłopaka z ex, musiała naprawde z niewiarygodną precyzją strurlać się po ścianie wykonując ze sto obrotówek tak: by nie zahaczyć o wystający w połowie drogi upadku ostry szpikulec a następnie przy samej podstawie nie nadziać się na identyczne wystające z ziemi, (skill or luck ^^ ?)
- Co do samej końcówki tego Antona.. Zobaczcie jeszcze raz ;) Chloe, podcina mu gardło, na co wskazuje charakterystyczny wytrysk krwi i w kolei rzeczy krwotok z ust i ruchy ciała. Dobra, rozumiem że był psychopatą i dzikusem na 102, ale nawet po kosmicznych sterydach nie dał by rady ;)
Co do tego, że dziewczyna go nie dobiła to już po prostu porażka. Zgineli wszyscy jej znajomi i bliscy a jej się wzielo na wspolczucia? Ze zlosci powinna gołymi rekami mu flaki wyciagnac... pff, przeciecie liny tez bardzo inteligentne.
REASUMUJAC: gdyby nie zakonczenie film mialby u mnie 7,5/10,... Tak zasługuje tylko na 4 bo anton był zbyt wytrzymalym skurczybykiem =] Kamienie w glowe z zaskoczenia i zero efektu, pff... ;] Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Devilinsky

a właśnie, upadka do wilczego dołu :) tu masz rację :)) poprostu mega wypasiona laska z niej była, nawet spiderman miałby więcej obrażeń :)

ocenił(a) film na 4
narrandil

hehe no dokładnie ;D jeżeli moge wam tutaj polecić jakiś film to zachęcam do obejrzenia ` 12 Rounds ` ;) Miłego oglądania.

Devilinsky

Ja dałem 9 ale tylko dlatego że jak na tv puls..na którym oglądałem ten film to był świetny
Bo co oglądam film na tv puls to jakaś masakra..
A ten nie był wcale a wcale zły..końcówka jedynie głupia..i się zgadzam z Tobą..
Ale sam film spoko,fajny klimat,mam lęk wysokości więc niektóre ujęcia kamery były dla mnie zabójcze ;D

ocenił(a) film na 7
Devilinsky

i jeszcze jeden błąd: w końcowych scenach kiedy to Anton okłada dziewczynę, ona wygląda jakby miała wybite wszystkie zęby (ma usta całe we krwi), a gdy wstaje - zęby są bielutkie :)

Devilinsky

przecież tam jest pokazana retrospekcja, że umarł jej na stole operacyjnym pacjent i tą ją cały czas dręczyło, dlatego nie dobiła tego skurczybyka! zreszta nie była killerem, może nie potrafiła ze złości wyciągać z człowieka flaki! co do reszty to sie zgadzam! ogólnie film fajny do momentu gdy pojawia się anton, potem już sztampowy horror z psycholem w tle 6/10 za ładne widoki

ocenił(a) film na 4
milenasy

No ok, zlitowała się nad nim, nie potrafiła zabić - ot, zwykłe, ludzkie odczucie. Ale niech weźmie ze sobą ten cholerny nóż!

narrandil

Zgodze sie z powyszą opinio , dodam tylko ze jak na film 1,30 minut....ciagnie sie i wlecze - jak falaki z olejem.

ale poczatek na plus za krajobraz i przepiekne góry,

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
waga55

To, że Ty byś robiła, albo taka ja, nie znaczy, że musisz mierzyć wszystkich jedną miarą. Niektórzy są odważni i potrafią zachować trzeźwość umysłu, więc może on by się kompletnie inaczej zachował w takim przypadku,

ocenił(a) film na 4
Angeelaa

Jeszcze nie zmieniłem płci

waga55

A kiedy zmieniasz? :))))))

ocenił(a) film na 4
narrandil

Końcówka to komedia. Przecięcie liny, które przecież przechodzą atesty, zwykłym nożem i to w kilka sekund zakrawa o parodię. Anton z poderżniętym gardłem, który stracił tak dużo krwi a potem się podniósł - podobnie. Końcówką bardzo obniżają ocenę.

ocenił(a) film na 6
narrandil

Moi drodzy! Widzę, że totalnie nie zrozumieliście filmu....to żaden slasher, ale głęboki dramat psychologiczny - pani lekarz nie mogąc się otrząsnąć z traumy po stracie pacjenta, zwraca się z prośbą do swoich przyjaciół, aby coś zaradzili. Łączy ich wspólne hobby - wspinaczka. Przyjaciele Chloe są gotowi poświęcić życie, aby wyciągnąć swoją najdroższą przyjaciółkę z opresji, fundując jej traumaterapię czyli wyjście z traumy poprzez kolejną traumę. Wszystko poszłoby dobrze, ale nie przewidzieli, że były facet wykończy obecnego faceta Chloe, a ten ostatni ulegnie prawu karmy. Biedna Chloe w przypływie podcina gardło swojemu niedoszłemu pacjentowi, który żyjąc po za społeczeństwem, nie potrafił wyrażić o co mu chodzi i jedeynym sposobem na zwrócenie uwagi na siebie było wybijanie przyjaciół pani doktor. Niestety po pierwszej ofierze pani doktor, nie zajarzyła, że facet potrzebuje pomocy, ale nie potrafi o tym powiedzieć, co jeszcze bardziej go rozwścieczyło i poszło w reakcję łańcuchową. Szkoda:( ;)

ocenił(a) film na 5
cukieras1981

Seems legit.



W ogóle ten motyw z flashbackami biednej pani doktor był bez sensu i równie dobrze mogłoby go nie być xD Poza widoczkami nie ma nic, czym można by się tu podniecać. Chłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones