PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 423 828
ocen
7,8 10 1 423828
8,5 47
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Z tym filmem jest tak, że że trzeba do niego dorosnąć. Kiedyś oglądając go dzieciństwie nie czuło
się tej mocy (wtedy chciało się krwistych horrorów jak Piątki 13ego itp.) Gdy dorosłem, usiadłem z
żoną przed telewizorem wieczorem, odpaliłem film na kinie domowym, poczułem grozę tego filmu.
Wreszcie go zrozumiałem, polubiłem i zachwyciłem się nim. Jakby powiedział mistrz Joda
"POCZUŁEM JEGO MOC". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
impaler1

Ja na przykład nigdy nie lubiłam krwawych horrorów, nigdy mnie nie przerazaly, jedynie nudziły lub obrzydzaly, a horrory oglądam od malutkiego. Dla mnie "lsnienie" to słaby, malo straszny i przewidywalny film, którego na pewno nie nazwalabym arcydziełem. Książka pewnie lepsza, w końcu jej autorem jest mistrz, niedługo się za nią zabieran.

devils_girl

MISTRZ??? Czego??? Bo na pewno nie horroru, takowy tylko jeden nakręcił (ale jakże udany). Ale mistrzem ci on był faktycznie. Nie znam jego słabego filmu. Kubrick the best!

ocenił(a) film na 5
impaler1

Ale mi chodziło o to, że Stephen King jest mistrzem co do pisania... czytaj uważnie.

devils_girl

Faktycznie, mój błąd, pozdrawiam.

impaler1

może trzeba dorosnąć...ale myślę, że wręcz przeciwnie- trzeba w sobie znaleźć trochę dziecka, żeby ten film robił wrażenie. jest to jeden z dwóch filmów na których dosłownie zasnęłam. może za dużo nasłuchałam się pochwał co do geniuszu tego filmu, dlatego opinia o nim roztrzaskała się z hukiem o beton.

użytkownik usunięty
impaler1

Zdecydowanie arcydzieło horroru!

ocenił(a) film na 6
impaler1

W takim razie mój przypadek przypomina przypadek Benjamina Buttona.

Leszy2

Być może, ale to nie mój problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones