PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 061
ocen
7,8 10 1 424061
8,5 48
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Gdzie tu horror ?

ocenił(a) film na 4

No tak jak wyżej .
Nie chce hejtować tego filmu ale naprawdę nie widzę w tym filme ŻADNEGO strasznego momentu .
Wytłumacz mi ktos proszę na czym polega "horror" tego filmu bo może nie zauważyłem .
To moja opinia :)
Zaraz pewnie wejdziecie w na mój profil i bedziecie cisnąć po moich ulubionych filmach, jednak prosił bym abyśmy się trzymali moich pytań :)

ocenił(a) film na 4
krewetka119

No tak jak wyżej .
Nie chce hejtować tego filmu ale nie wiem co jest w nim ze zasługuje na top1.
Może go źle oglądalem albo coś ? Napiszcie czemu ten film wedlug was jest taki dobry co jest w nim takiego co przemawia za tym zeby był w top 1. Czekam na odpowiedzi :D
Wytłumacz mi ktos proszę na czym polega "horror" tego filmu bo może nie zauważyłem .
To moja opinia :)
Zaraz pewnie wejdziecie w na mój profil i bedziecie cisnąć po moich ulubionych filmach, jednak prosił bym abyśmy się trzymali moich pytań :)
Edit. :)

krewetka119

szkoda czasu

ocenił(a) film na 8
krewetka119

Definicję horroru możesz sobie znależć w sieci,a to że film Cię nie wystraszył nieoznacza,że nim nie jest.Każdy ma inną wrażliwość,szczególnie na strach.Więc nie widzę gdzie Twój problem tkwi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Dealric

Wiem co to jest horror :v
Chodzi mi o to żeby ktos mi wytłumaczył co ma ten film czego inne nie mają, że zasługuje na 10 ? :)

ocenił(a) film na 4
krewetka119

Patrzcie na mój 2 wpis 1 jest źle sformułowany, nie mogłem go edytować wiec napisałem pod spodem .

ocenił(a) film na 9
krewetka119

W drugim wpisie masz identycznie sformułowane pytanie co w pierwszym. Pytanie z którego wynika, że nie masz pojęcia jak oceniać ten gatunek.
Nie rozumiesz, że film to dużo więcej niż straszna scena. Póki tego nie zrozumiesz niczego się nie wytłumaczy.

ocenił(a) film na 9
krewetka119

Jak się ogląda filmy w środku dnia, jeszcze ripy z netu na ekranie laptopa, to ciężko poczuć klimat filmu :)

Gdybyś go obejrzał sam o 1 w nocy to pewnie byś zmienił zdanie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
wooba1

Ciężko o tak wielkie nagromadzenie bzdur w jednym miejscu, ale udało Ci się doskonale. Jednak nie to jest najgorsze. Te ataki personalne fatalnie o Tobie świadczą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
krewetka119

moze jestes mlody i wychowany na horrorach typu reka, noga, mozg na scianie, wiec w lsnieniu nie ma dla Ciebie nic przerazajacego. I z tego byc moze powodu Twoj stopien wrazliwosci na rzeczy straszne jest mniejszy. Dla mnie horror tego filmu polega przede wszystkim na klimacie, na budowaniu napiecia. Sama praca kamery, zblizenia, muzyka, powoduje u widza niepokoj. Juz jedna ze scen poczatkowych, w domu, gdzie z pozoru nie dzieje sie nic - matka krzata sie po kuchni a dziecko siedzi w lazience, jest zwiastunem czegos zlego. Cos zlego wisi w powietrzu nawet w scenach, gdy nic sie zlego nie dzieje. Do tego surowa, zimowa sceneria, odludzie, opustoszaly hotel ze swoimi dlugimi, nieprzytulnymi korytarzami i niezglebionymi zakamarkami... mozna odniesc wrazenie, ze w kazdym kacie czai sie zlo, z ktorego istnienia bohaterowie nie zdaja sobie sprawy. Jesli nie odczuwasz gestniejacej atmosfery grozy to ja Ci tego nie opowiem.

ocenił(a) film na 4
kassis

Dzięki za odpowiedź . Ogłądałem go dosyć dawno ,obejrzę jeszcze raz i zobaczymy może dostane oLśnienia ;)

ocenił(a) film na 9
krewetka119

rzadko kiedy ogladanie drugi raz cokolwiek zmienia w sytuacji, gdy film ewidentnie nie przypadl do gustu. Poza tym nie musi :-) Kieruj sie wlasnym gustem a nie ocena innych.

kassis

popieram :) poza tym, nie ma nic gorszego niż oglądanie filmu myśląc "to jest horror, to jest horror, będzie strasznie". musisz poczuć klimat, jeśli Ci się nie udało - nie próbuj na siłę. są gusta i guściki. a to, że film jest uważany za arcydzieło nie oznacza, że musi Ci się podobać.

PS: ja oglądałam w biały dzień a mimo wszystko trzęsły mi się ręce jeszcze 3 godziny po ;)

ocenił(a) film na 9
katie1308

mnie się wszystko ;-) trzęsie przy Egzorcyście. Nie ma mowy, abym obejrzała go wieczorem będąc sama w domu.

ocenił(a) film na 4
krewetka119

Proponuję obejrzyj wersję z 1997r. a wtedy wszystko zrozumiesz. Oczywiście jeśli lubisz czytać to najlepiej przeczytaj książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones