PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 061
ocen
7,8 10 1 424061
8,5 48
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Muzyka

ocenił(a) film na 5

Muzyka to największy horror w tym filmie. Tego nie da się oglądać. Ostatnia godzina filmu to kakofonia goniąca kakofonię. Oglądając ten film na słuchawkach przechodziłem prawdziwą udrękę i miejscami kompletnie przestawałem zwracać uwagę na to co się dzieje zagryzając po prostu zęby z irytacji.

Nie ma ani chwili oddechu, cały czas szarpiące i piskliwe dźwięki mające niby na mnie zrobić jakieś wrażenie (i by pewnie zrobiły gdyby nie trwały kilkadziesiąt minut bez przerwy czym skutecznie odwróciły moją uwagę od filmu i skupiły na sobie).

Film do tego jest nierówny, pierwsza połowa się wlecze a reżyser i tak nie jest wstanie nakreślić od kiedy Jack widzi duchy i czy to faktycznie są duchy czy tylko bohaterowi bije palma. Nie jest tym też budowane ani napięcie ani historia tego obiektu ponieważ nie dowiadujemy się nic więcej o nawiedzonym hotelu. To ta sama historia którą Jack słyszy na samym początku filmu.

Sam film wcale nieźle zagrany i z bardzo przyjemną scenografią. Ale ta muzyka, a raczej sposób jej wykorzystania to -2 punkty do oceny. Jeśli muzyka sprawia że muszę przynajmniej zrobić dwa razy pauzę od filmu to znaczy że ktoś przesadził.

Bohnart

Przecież dobra muzyka jest. Jaka kakofonia? Może nieco za dużo jej, ale żeby nie pasowała, albo była nieciekawa? eh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones