PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97806}
5,6 144
oceny
5,6 10 1 144

La Casa dell'orco
powrót do forum filmu La Casa dell'orco

Cała seria "Brivido giallo" nakręcona przez Lamberto Bavę zasługuje na uwagę, przede wszystkim mówię tu o fanach włoskiego kina grozy. Bava Junior w "Ogrze" stworzył niesamowicie mroczną atmosferę, mimo że film rozgrywa się powoli, a scen gore praktycznie nie ma. Na uwagę zasługuje świetna muzyka Simona Boswella (który zresztą tworzył muzykę dla Bavy bardzo często) oraz zamek, w którym kręcono film. Pamiętna scena z nurkowaniem, która jakoby została żywcem zerżnięta z "Inferno" D. Argento. Nie wiem, nie widziałem, nie wypowiadam się. Mnie się podobało, momentami wystraszyło. Pozdrawiam fanów i zapraszam na seans z Ogrem. 9/10

ocenił(a) film na 10
klotz

Racja. Z tydzien - dwa temu widzialem Inferno, a wczoraj obejrzalem Ogra i musze zgodzic sie z kolega ... Jak tylko zobaczylem ta scene w Ogru od razu skojarzylem ja z Inferno ... Jednak w samym Ogru dopatrywalbym sie wiecej powiazan z Graveyard Disturbance np te kraty zamykane na klucze albo te dziury w podlogach w niektorych pomieszczeniach ... Sam film to klasa sama w sobie ...

ocenił(a) film na 10
klotz

Nie wiesz czy wszystkie filmy z "Brivido giallo" wyszły u nas z lektorem? Mam na myśli jeszcze te 2:


Aż do śmierci 1987 TV

A Cena col vampiro 1988 TV ?


lux68

"Una notte al cimitero" jako "Żywi w krainie cieni" (dystrybucja VHS - Video Rondo)

http://thelegendaryvhs.tumblr.com/post/113328646803/zywi-w-krainie-cieni-aka-gra veyard-disturbance-aka

"La Casa dell'orco" jako "The Ogre" (dystrybucja VHS - Video Rondo)

"Fino alla morte" jako "Until death" (dystrybucja VHS - Video Rondo)

http://www.filmweb.pl/film/A%C5%BC+do+%C5%9Bmierci-1987-110786/posters (ostatni plakat to okładka polskiego VHS)

Co do ostatniego tytułu "A Cena col vampiro" to nie jestem pewien, ale najprawdopodobniej również wyszedł w PL. Informację tę potwierdzę, jak zapytam znajomych kolekcjonerów. Pozdrawiam



ocenił(a) film na 10
klotz

Dzięki za odp. Co do Gravetard Disturbance i The Ogre to wiedziałem, że wyszły nakładem VIDEO RONDO. Until Death jak się okazuje widziałem okładkę niejednokrotnie, tylko nie skojarzyłem, że to ten film. Za info o "A Cena col vampiro" byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones