PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011534}
2,5 121
ocen
2,5 10 1 121

La Forma del Bosque
powrót do forum filmu La Forma del Bosque

Targany poczuciem winy młodzian o aparycji wkurzonego Jezusa, spaceruje po lesie z giwerą, najwyraźniej pragnąc wyrównać rachunki z lasem lub jego duchowym protektorem. Las jest zawzięty, nieustępliwy, mściwy i jak ktoś mu podpadnie, to zadręczy na śmierć. Prócz Jezusa w lesie można też spotkać nastoletnie rodzeństwo i matkującego im Dziadka. Dziadek dużo wie o lesie, a to, że jest zawzięty, nieustępliwy, mściwy itd.

Dziadek lubi warzywa, a wnusio wolałby hodować zwierzęta na mięso. Wnuczka jest upośledzona, dlatego robi w lesie za dziecko natury, powinowatą druidycznej spuścizny godnej każdego lasu, zatem uosabia. W praktyce włóczy się z wiankiem z powoju na głowie, chowa za drzewami, nuci ptakom i ogólnie dowodzi swej niekompatybilności ze światem, który dał jej np. buty i kredki.

Dziadek twierdzi, że mała jest ekologicznie fajnie nawiedzona, co drażni jej krwiożerczego brata spragnionego mięsiwa, przeto dokucza, popycha, ciągnie za rękę i niszczy wianuszek.

W międzyczasie Jezusik znajduje, czego szukał i nie jest mu dobrze, bo las nie wybacza.

Teraz z kolei podpadnięty jest Wnusio, który wiedziony swymi mięsnymi ciągotami prawdopodobnie dobił postrzelonego konia, a las nie wybacza.

Mściwy duch kniei przychodzi do chatki pod postacią opętanego Jezusa, który przeszedł już na mroczną stronę rzeczywistości, co łatwo poznać po stanie garderoby i zębów, po czym żąda wydania Wnusia. Dziadek odmawia, twierdząc, że toto jeszcze małe i głupie, nie wie, co czyni i ogólnie duch ma się odwalić od dziecka. W zamian za odstąpienie od pomsty, oferuje swe starcze gnaty w charakterze ofiary, ale las nie wybacza, a leśne zasady są najważniejsze, więc oferta zostaje odrzucona.

Po tym akcie Dziadkowego wiarołomstwa, duch lasu idzie na całość i chatka wraz z niesfornymi mieszkańcami zostaje oblężona przez duchy strzegące w lesie porządku w imię lasu. Taka to historia od Gonzala.

ocenił(a) film na 1
Gwiezdne_kartofle

Film 1/10 , Twój opis 10/10 ! Idealny opis filmu. Śmiechłam i to mi zrewanżowało mój zmarnowany czas jaki poświęciłam temu filmowi xD. Dzięki.

ocenił(a) film na 1
AniaScene

W ogóle horror jest gatunkiem upośledzonym, głównie dlatego, iż przyciąga wielu twórców, którym się wydaje, że dadzą radę, bo jako dzieci oglądali dużo podobnych produkcji. Jeśli lubisz się pośmiać na horrorach, to zajrzyj tutaj:

https://www.filmweb.pl/film/Don%27t+Let+Them+In-2020-855479/discussion/Co+si%C4% 99+dzieje%2C+kiedy+horror+przestaje+by%C4%87+g%C5%82upi+-+test+dwunastu+punkt%C3 %B3w.,3350443

ocenił(a) film na 1
Gwiezdne_kartofle

Ty zerknąłeś na mój profil przed napisaniem tej odpowiedzi xD!? Otóż horrory to mój ulubiony gatunek filmowy. Jestem totalnie obeznana we wszystkim jeśli chodzi o ten temat. I zdecydowanie nie lubię śmiać się na horrorach, oglądam je dla mrocznego klimatu , uwielbiam różne obrzydliwe, dziwne rzeczy i w ten oto sposób zaspokajam mój głód :P.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones