PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1455}
7,8 20 810
ocen
7,8 10 1 20810
8,0 32
oceny krytyków
La Strada
powrót do forum filmu La Strada

Niestety nie znalazłem żadnego powodu, żeby choć trochę mi się spodobał film. Forma przesadnie uboga, tak prosta i nużąca, że aż usypia. Przesłania w filmie nie ma praktycznie żadnego. Rozumiem jeszcze w Siódmej Pieczęci Bergmana były poruszane witalne tematy dla człowieka, przedstawione w sposób inteligentny, a tutaj nic. Trochę udało się przedstawić zarysowane dobrze postacie, posępny klimat i beznadziejną sytuację życiową, no, ale to jest w co drugim filmie. Potrzeba dużo więcej na miano arcydzieła.

jfjsas07

Jak to bez przesłania? :O

Ostatnie sceny z Zampanò to przestroga dla nas wszystkich: często mamy blisko siebie zapatrzonych w nas ludzi, których traktujemy z dystansem, lekceważeniem. Dopiero gdy ich zabraknie, doceniamy jak wiele dla nas znaczyli i jak byli potrzebni.

Rozmowa linoskoczka z Gelsominą - próba ukazania, że każdy człowiek jest do czegoś potrzebny i ma jakąś rolę do odegrania. Nie ma ludzi zbędnych, każdy może się w czymś odnaleźć.

Cały film - o tym jak samotny może być człowiek nawet żyjąc z kimś drugim,

ocenił(a) film na 1
godfather_7

No tak, ale to masz w co drugim porządnym filmie, nie mówię o gniotach typu Avengers czy X-meni, ale przyzwoite filmy np. amerykańskie zawierają sporo tego typu przesłań, mimo, że nie skupiają się tak bardzo na samym przesłaniu. Weź chociaż Skazanych na Shawshank; tam masz dziesiątki wszelkiego rodzaju przesłań o życiu, do tego w wyśmienitej formie, i jeszcze atrakcjnej dla każdego - to nazywam arcydziełem. W filmie, który teraz komentujemy, forma była rażąca, jakby była robiona za pięć tysięcy dolarów przez kilku nowicjuszy. Godzina i pięćdziesiąt minut bardzo monotonnego i praktycznie bez fabuły filmu dla samych kilku smaczków to wielokrotnie za mało, żeby film plasował się na piedestale kina, tak jak ten. Nie wiem czy to kolejny efekt marketingu pewnego lobby jak np. malarswo Jacksona Pollocka, ale film był dla mnie "szokiem kinowym" w negatywnym znaczeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones