PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627333}
7,3 31 633
oceny
7,3 10 1 31633
La cara oculta
powrót do forum filmu La cara oculta

Na początku oczekiwałam zwykłego, przewidywalnego filmu... Myślałam, że ktoś (lub Adrian) zabił Belen, a ona teraz będzie go nawiedzać próbując się zemścić czy też prosić o pomoc, ostrzec Fabianę... Coś takiego xD a tu...... Na prawdę nie spodziewałam się zupełnie takiego obrotu sprawy, dopóki ta babka, poprzednia właścicielka domu nie powiedziała o tym bunkrze... Wtedy już wszystko było jasne... Ale nie powiem zrobiło to na mnie ogromne wrażenie... :-) Ten film jest wart polecenie dla każdego! Co Wy o tym myślicie? I co myślicie o postawie Fabiany wobec Belen... Szczerze mówiąc od początku liczyłam na to, że to ona uwolni Belen... i tak się stało, ale w zupełnie innych i przykrych okolicznościach... Już miałam w głowie wizję tych dwóch kobietek jako przyjaciółek xD hehe Szkoda, że Fabiana, tak źle to rozegrała... No, ale cóż... jak to się mówi to był tyko film xD

ocenił(a) film na 8
Justysia0302

Fabiana uwolniła Belen tylko dlatego bo się skapła że Veronica nie jest jednak obojętna Adrianowi. Czyli krótko mówiąc i tak jest francą. Z kolei zemsta Belen pokazuje że ona również nie zasługuje na miano czlowieka. Jest taka sama jak Fabiana albo i gorsza. Raz: Jeśli zostawia kolesiowi wiadomość, że z nim zrywa, to niech nie oczekuje wiecznej wstrzemięźliwości od niego. Dwa: jak teraz żyje ze świadomością skazania na potworne męki i śmierć Fabiane? Ta zołza i ta zołza.

Krzysiek6047

Masz rację... Tylko trochę nie zgodzę sie co do Belen ;-) Gdyby tak się nie napaliła na ten cały głupi pomysł (bo według mnie był strasznie głupi i śmieszny) to nie zapomniałaby klucza do drzwi i za chwilę mogłaby wyjść... Ale ona kompletnie straciła przez faceta głowę i w sumie sama sobie winna, ale nie uważam jej za potwora. Może trochę tu przesadzam w ocenie, ale mnie Belen wydawała sie dobrą osobą i szczerze wątpie czy zostawiła tam Fabianę na zawsze i tak będzie musiała wyjaśnić swoje tajemnicze zniknięcie bo przecież poszukiwała ją policja, więc jak dla mnie opowie też o Fabianie i że zamknęła ją ze strachu. Zresztą wątpie, żeby w takiej chwili, wycieńczona i przerażona myślała co robi (w przeciwieństwie do Fabiany). Ale potem będzie musiała to odkręcić ;-) Mała nadinterpretacja co? xD Mam nadzieję, że mi to wybaczycie, ale to taka moja własna wizja dalszych wydarzeń xD swoją drogą mogłaby tam Adriana zamknąć xD on bardziej zasługiwał :-) xD

ocenił(a) film na 7
Krzysiek6047

Właśnie! To kobieta bez sumienia, ta Belen. A film bardzo ciekawy, niebanalny i z piękną muzyką. Ocena jak najbardziej 10/10!!!

ocenił(a) film na 10
Justysia0302

Postaci Belen i Fabienne są świetne, dlatego właśnie, że żadna nie jest szablonowo dobra ani zła, obydwu można coś zarzucić ale też usprawiedliwić- obydwie działały pod wpływem uczucia do tego samego faceta, który nota bene też nie jest świętoszkiem:) w filmie nic nie jest czarne lub białe, za to ogromny plus. 9/10.

ocenił(a) film na 7
Justysia0302

Cóż. Ty patrzysz na to z perspektywy kobiet, czyli że dwie dziewczyny powinny się "zaprzyjaźnić" i zwrócić przeciwko złemu facetowi. Typowo babskie spojrzenie. A film po prostu pokazuje jedna z możliwych sytuacji. Kobiety tez bywają złe.

A sam Adrian - mimo tego, co tu wypisują - nie był złym człowiekiem. Ta skrzypaczka go podrywała, ale on się jednak przed tym opierał i ostatecznie nie zdradził żadnej z dziewczyn.

Sony_West

Chyba przydałoby się odświeżyć sobie pamięć o tym filmie, to aż 9 lat minęło, a Twój komentarz znów mnie tu przyciągnął. Dziękuję :) Nadal mam ten film gdzieś na płycie, bardzo mi się podobał. Ciekawe czy dziś, po tylu latach, miałabym takie same odczucia względem tych kobiet i Adriana... ? Może odezwę się kiedy zrobię sobie powtórkę z rozrywki, a tymczasem chce tylko nadmienić, że nigdy nie uważałam, że kobiety są święte, a wszystko to i tak wina faceta. Kobiety jak i mężczyźni są w równym stopniu zdolni do zła. Nie chcę się odnosić do szczegółów, bo niestety pamięć mnie zawodzi, starość dopada itp. Może po ponownym obejrzeniu będę mogła zaoferować coś więcej. Dzięki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones